6. Bestemmingsplan buitengebied Oostrum Over het bestemmingsplan buitengebied deelt wethouder Ruyten het volgende mee: het voorontwerp bestemmingsplan Buitengebied is aangepast en wordt eind mei/begin juni ter visie gelegd (afhankelijk van de situatie rondom de vogelpest). Het college zal hierover dan een besluit nemen, waarna het plan in de periode juli-augustus wordt aangepast. Vervolgens zal in september vaststelling plaatsvinden, waarna het plan ter inzage naar de provincie wordt gestuurd. 7. Enquête woningbehoefte Oostrum De wethouder geeft aan dat de enquête over de woningbehoefte een aangelegenheid is van de dorpsraad zelf. De gemeente zal met belangstelling kennis nemen van de resultaten en daarmee zoveel mogelijk rekening houden in het woningbouwprogramma, dat overigens wel binnen de bestaande woningcontingenten moet blijven. Voorzitter Linskens licht de resultaten van de enquête toe. De respons op de enquête is erg hoog: 80%. De resultaten worden separaat in het Oostrums Weekblad gepubliceerd. De voorzitter geeft aan dat de dorpsraad inzage heeft gehad in de plannen voor fase 2 en fase 3 van het woningbouwprogramma. In dit kader vraagt hij de gemeente aandacht te schenken aan de uitkomsten van de enquête. De wethouder antwoordt hierop dat het college staat voor voldoende realisatie van sociale woningbouw. De richtlijn hiervoor is tussen de 30 en 40% sociale woningbouw. Dit aspect zal in dit nieuwbouwplan worden meegenomen. De Burgemeester concludeert dat de gewenste nieuwbouw die uit de enquête blijkt, veel hoger is dan het beschikbare contingent. In dit kader geeft de burgemeester in overweging om het contingent van Oostrum niet meer in relatie te zien tot de kerkdorpen, maar tot Venray Centrum. Hierdoor zouden er mogelijkheden kunnen ontstaan voor woningbouw in Oostrum. De dorpsraad neemt deze suggestie in overweging. Voorzitter Linskens deelt mee dat er in Oostrum geen signalen ontvangen zijn om fasering aan te brengen in de woningbouw (dit i.t.t. Leunen). De dorpsraad gaat er dan ook vanuit dat fase 2 en 3 in één keer gerealiseerd gaan worden. Naar aanleiding van agendapunt 5, 6 en 7 is er gelegenheid voor reacties uit de zaal: Gevraagd wordt of de nieuwe stankregeling die per 1 mei van kracht is, gevolgen heeft voor het bestemmingsplan Oostrum. Wethouder Ruijten bevestigt de nieuwe regelgeving hierover. Deze regelgeving gaat uit van factoren die worden vastgesteld door oe Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Op dit moment worden deze factoren afgewacht. De gemeente zal de dorpsraden informeren per brief over de huidige situatie. Gevraagd wordt of de ruimte voor ruimte contingenten kunnen worden overgeheveld naar Oostrum. Vanuit de gemeente wordt aangegeven dat dit woningen zijn die in een moeilijke prijsklasse vallen. De vraag wordt gesteld of de woningen van fase 2 en 3 niet in de stankcirkel terecht komen? De gemeente geeft aan dat volgens de planmakers fase 2 en 3 gerealiseerd kunnen worden. De woningen vallen dan ook buiten de stankcirkels. De dorpsraad constateert dat er in het pand, Stationsweg 130a, regelmatig activiteiten plaats vinden die buiten de bestemming vallen. De gemeente is hiervan op de hoogte en heeft een brief gestuurd naar de betreffende stichting waarin aangegeven is dat handhaving zal plaatsvinden. Binnenkort zal opnieuw een brief worden gestuurd. 8. Mogelijke uitbreiding met resocialisatieafdeling TBS-kliniek buiten de gesloten setting De dorpsraad stelt de gemeente de vraag hoe hard haar besluit is dat er geen resocialisatlewoningen zuilen komen bij de TBS-kliniek. In het algemeen zijn het college en gemeentebestuur doordrongen van het maatschappelijk belang. Er ligt op dit moment een aanvraag voor uitbreiding met een arbeids- en activiteitencentrum. Het hekwerk wordt hiervoor verplaatst, waardoor dit centrum binnen de hekken komt. Het is zeer de vraag of er na de uitbreiding nog voldoende ruimte is om ook nog ontwikkelingen buiten de hekken te realiseren. Daarnaast blijft de voorkeur van de gemeente voor de bouw van resocialisatiewoningen uitgaan naar het Servaes- terrein. Er is in Venray geen politieke steun voor de bouw van resocialisatiewoningen direct naast de TBS- kliniek.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 7