Gevraagd wordt naar de invulling van de Hulst II en concreet naar mogelijke vestiging van de Steeg. De gemeente geeft aan dat dit één van de serieuze acquisities is. Op Smakterheide II is nog 10 ha. beschikbaar. Waarom wordt dit niet eerst verkocht, alvorens met Smakterheide III te beginnen. De gemeente geeft aan dat Smakterheide II een ander karakter heeft als Smakterheide III. Deze ontwikkelingen kunnen niet met elkaar vergeleken worden. Bovendien gaan er een aantal jaren overheen voordat er daadwerkelijk terreinen worden uitgegeven op Smakterheide III. 12. Rondvraag De route van de kerk naar de begraafplaats is lastig in verband met de hoogte van de trottoirs. Dit aandachtspunt wordt door wethouder Driessen meegenomen. Hoe is de stand van zaken rondom het verlichtingsplan op het Watermolenplein. Vanuit het publiek wordt aangegeven dat hierover reeds eerder een toezegging heeft plaatsgevonden. Dit zou in 2004 worden gerealiseerd. Dit onderwerp wordt besproken met de afdeling Welzijn en meegenomen in de besprekingen rondom de Watermolen. Wat is de stand van zaken rondom de locatie van de vroegere Vezelpers. De gemeente geeft aan dat dit terrein particulier eigendom is. Wethouder Heidens zal navraag doen. De veiligheid bij de lagere school wordt aan de orde gesteld. Met name de situatie rondom het parkeren bij het ophalen van de kinderen. Opnieuw verwijst de gemeente hier naar de eigen verantwoordelijkheid van de ouders. Er kunnen ondersteunende maatregelen vanuit de gemeente plaatsvinden, wanneer hiervoor een verzoek wordt ingediend. Op dat moment zal de verkeersveiligheidorganisatie 3VO een advies uitbrengen. De gemeente geeft wel aan dat wanneer er bijvoorbeeld een gele streep geplaatst wordt, deze streep ook van toepassing is voor bezoekers van de kerk. Vanuit de gemeente wordt een toelichting gegeven op de (gedeeltelijke) uitzetting van de familie Marabi. Voorop gesteld wordt dat het ook de medewerkers van de gemeente persoonlijk raakt. Het betreft in dit geval een beleid dat door de landelijke overheid wordt vastgesteld. De gemeente heeft hierop geen invloed en deelt de onmacht van een aantal bewoners van Oostrum. De gemeente heeft ook bij het Ministerie aangegeven dat zij de wijze van deze uitzetting niet waardeert. Vanuit de zaal wordt aangegeven dat de 'verzameling' verkeersborden waarschijnlijk een verzameling van een groot aantal jaren is. 13. Sluiting De voorzitter sluit om ongeveer 22.25 uur de vergadering en dankt alle aanwezigen voor hun inbreng. Een speciaal woord van dank aan alle mensen van de gemeente Venray. Burgemeester Waals dankt de dorpsraad voor de gastvrijheid. Vera Janssen, Notulist STIP en Area-projecten zoeken nog deelnemers binnen stroomgebied van Oostrumsche Beek Stichting Innovatief Platteland Venray e.o. en Area-projecten zoeken voor het project aanleg van laan- kavelbeplanting en aanleg van landschapselementen nog mensen in het buitengebied van Heide, Veulen, Leunen, Oostrum en Geijsteren (stroomgebied van de Oostrumsche Beek) die hieraan willen deelnemen. Het project heeft als doelstelling om een aantal meters laan en kavelbeplanting te realiseren alsmede een aantal are landschapselementen aan te leggen. Bij laan en kavelbeplanting en landschapselementen moet u denken aan de volgende zaken: Bomenrij Bomenlaan (bijvoorbeeld aan de rand van het perceel); Houtsingel Windsingel; Poel voor amfibieën; Knotbomenrij; Hagen en struweel; Hoogstamboomgaard. Het gaat dus om aanleg van nieuwe elementen en niet om het herstellen of beheren van bestaande elementen. STIP en Area bieden hulp bij de coördinatie planvorming en aanleg (financieel). Afhankelijk van de ligging is mogelijk een aanlegvergunning vereist. Dit zal indien nodig worden nagegaan bij de betreffende gemeente. Mocht u interesse hebben, of meer informatie willen meldt u dan bij STIP; N. Albers 0475-355728 of bij Area- Projecten via telefoonnummer 0475-355704. Inschrijven graag voor 20 juni dan kan daarna gestart worden met exacte inventarisatie en het bekijken van de mogelijkheden.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 11