R.K. Parochie O-L. Vrouw Geboorte, Oostrum. MEIMAAND - MARIA-MAAND. miyw INZAMELEN OUD PAPIER. Nu de maand mei weer is begonnen, krijgt in deze Maria-maand in onze parochie de Maria-verering, waarvan al vele eeuwen sprake is, extra aandacht. Deze bedevaart vindt zijn oorsprong al meer dan 650 jaar geleden, nl. in het jaar 1350. Met name in de maand mei komen jaarlijks bedevaartgangers naar Oostrum, voor een bezoekje aan de Mariakapel in de Parochiekerk. Daarnaast zijn er in de zomermaanden de groepsgewijze bedevaarten van de parochies Venray, Oirlo en Geijsteren. In het kader van die Mariamaand wordt dit jaar op zondag 25 mei a.s. in onze parochie de jaarlijkse Maria-processie gehouden. Om 10.30 uur is er dan een Hoogmis, waarin Deken Coenen van het dekenaat Venray zal voorgaan. Aansluitend wordt om 11.30 uur de processie gehouden met een rondgang rond de kerk via de route Mgr. Hanssenstraat, Watermolenstraat, Randenrade, Vlasakker en weer Mgr. Hanssenstraat. In deze processie wordt het beeldje van O.L.Vrouw van Oostrum (Maria, behoudenis der Kranken) meegedragen. Bij goed weer zal op het dorpsplein de afsluitende plechtigheid plaatsvinden. Het wordt een feestelijke viering, met name ook door de opluistering met zang van ons Gemengd Koor en Koor Harmony en met muziek van onze muziekvereniging Harmonie Sub Matris Tutela. Bovendien zal dit jaar de Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan uit Venray naar Oostrum komen om hun medewerking aan de Hoogmis en de processie te verlenen. De kerk, het dorpsplein en de route zal voor deze gelegenheid feestelijk worden versierd, schoolkinderen zullen tijdens de processie bloemen strooien en aanwonenden aan de route worden verzocht op die dag zoveel mogelijk te vlaggen. Agenda mei 11 mei 1e Communie 17 mei Limonadeconcert 25 mei Mariaprocessie 25 mei Groepsrepetities orkest Zaterdag 3 mei kunt u uw oud papier kwijt tussen 10.30 en 11.30 uur. Bij de container zijn dan leden van de harmonie aanwezig om u daarbij te helpen. Buiten deze tijd kan het oud papier ook in de container bij Ser Kessels gezet worden. (s.v.p. steeds zover mogelijk naar achter opstapelen). Bij oud papier hoort géén plastic, sappakken. tempex of andere rotzooi. Za. 3 mei 09.30u. Inzamelen oud papier Houtzaagwedstrijden Eikenhofkapel Ma. 5 mei 18.15u. Samenspelgroep 18.45u. Leerlingenorkest 19.30u. Groepsrepetitie 20.00u. Repetitie orkest Wo. 7 mei 18.30u. Leerlingen tamboerkorps 19.30u. Repetitie tamboerkorps Do. 8 mei 20.30u. Bestuursvergadering Bij voorbaat dank voor uw medewerking Meer informatie: www.aostrum.nl onder verenigingen HARMONIE^ K/i# OKYJUtt-II*

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 3