Als je baby maar blijft huilen Uw voetenwerk, de basis voor uw gezondheid Een troostkoffer kan uitkomst bieden 320 95 95. Pluspakket Groene Kruis Onze voeten dragen ons het leven door. Voeten gezond houden, is daarom geen overbodige luxe. Want bij pijn aan onze voeten, om welke reden dan ook, zijn we geneigd om deze scheef neer te zetten. Dit 'verkeerde' lopen heeft weer gevolgen voor enkels, knieën bekken en rug. Een goede verzorging van onze voeten is daarom belangrijk. Het Groene Kruis heeft een tweetal services ontwikkeld die u bij de verzorging van uw voeten kunnen helpen: voetverzorging en voetreflexzonemassage. De service voetverzorging Hierbij kunt u denken aan de verzorging van uw voeten zoals knippen en frezen van de teennagels, het verwijderen van eelt en eventuele likdoorns en het incremen van voeten. Verder adviseert de voetverzorgende over de verzorging die u zelf kunt uitvoeren. Leden van het Groene Kruis ontvangen een spaarkaart waarbij u kunt sparen voor een eenmalige korting. De service voetreflexzonemassage Voetreflexzonemassage kan gezien worden als een aanvulling op de reguliere gezondheidszorg. De massage werkt volgens het principe dat reflexzones die in de voel: aanwezig zijn, corresponderen met organen en andere lichaamsdelen. Het doel van de behandeling is om de lichaamsfuncties te normaliseren, spanning en stress te verminderen en de werking van zenuwen en de bloedtoevoer in het hele lichaam te verbeteren. Leden van het Groene Kruis krijgen 10 korting bij een behandeling. De voetverzorgende en voetreflexzonemasseur De beide services worden verzorgd door functionarissen waarmee het Groene Kruis een samenwerkingsovereenkomst heeft gesloten. Deze personen hebben een speciale opleiding gevolgd. Zij beschikken over de nieuwste apparatuur en voldoen aan de geldende hygiënische normen. Zo nodig bezoeken zij u thuis. Wat moet u doen Indien u gebruik wenst te maken van een van deze beide services, dan belt u de Klantenservice Groene Kruis: (077) 320 95 95. U krijgt dan een lijst toegestuurd, waarop namen en telefoonnummers van de voetverzorgenden en voetreflexzonemasseurs staan vermeld. U neemt dan zelf contact op met één van hen bij u in de buurt om een afspraak te maken. Venlo - Alle baby's huilen zo nu en dan. Dat is een normaal verschijnsel. Zo'n kleine baby moet immers behoorlijk wennen aan zijn nieuwe leefomgeving, het slaap- en voedingsritme en wat al niet meer. Maar er zijn baby's die veel en langdurig huilen, zonder datje weet waarom: een huilbaby. De schrik van iedere ouder. Je hebt alles al geprobeerd en niets heipt. Er zijn regelmatig momenten datje als ouder de wanhoop nabij bent. Speciaal voor dit probleem is de Troostkoffer ontwikkeld. Deze maakt onderdeel uit van het Pluspakket Groene Kruis. Zowel leden als niet-leden van het Groene Kruis kunnen deze koffer vier weken lenen. De koffer bevat verschillende hulpmiddelen die het troosten van een baby gemakkelijk maken. Deze materialen kunt u gedurende de vier weken uitproberen. Ook is er een uitgebreide map met schriftelijke informatie. De koffer is verkrijgbaar in één van de Thuiszorgwinkels Groene Kruis. De kosten voor het huren gedurende deze periode bedragen voor leden 22,69 en voor niet-leden 45,38. Wilt u meer informatie over de troostkoffer of hebt u vragen over het gedrag van uw huilbaby? Neem dan contact op met de wijkverpleegkundige Jeugdgezondheidszorg. Zij kan u van advies dienen en al uw vragen beantwoorden. Zij is bereikbaar op doordeweekse dagen van 11.00 - 16.30 uur via telefoonnummer (077)

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 14