JEUGDPRINSEBAL Zaoterdag 1 fibberwarie De jeugdkarnaval. X Dave Moorrees Tom Nohlmans Kevin Pothoven Remco Runge Rick Verstegen Vriendschap door Samenwerking Beste leden, Zaoterdag 1 fibberwarie zal den 44ste jeugdprins van Aostrum, Lull en den Boshuuze geprizzentieërd werre. Mar vurdat ut zówied is, neme weej urst afschejd van ózze 43ste. Ut jaor zit dur alwér op vur jeugdprins Tom, vorst Peter en nar Guus. Netuürlek hebbe we vur eur en uniek pletske gevoonde ien os neeje mezeejum. Méschien hedde ut al gelaeze en anders wette ut now. Op 1 fibberwarie wert ut urste jeugdvastelaovendmezeejum geopend. De jeugd göt terug ien de tied en dat allemól ien zaal "Back in Time". Ien mezeejum Terug ien de Tied' kriëgde de kans um en stukske historie tot ow aege te make, of um aide herinneringe op te hale. En speciaal plekske op dizze aovend is dur vur ut proonkstuk van ut mezeejum; de jubelieërende jeugdprins; oftewel: de 44ste jeugdprins van Aostrum, Lull en den Boshuuze. Ut beeld van dizze jeugdprins zal ut middelpunt van ut mezeejum werre. Netuürlek huuërt dur beej enne jubelieërende jeugdprins ok enne jeugdvorst en enne jeugdnar. Dat dees drie vanaovend onthult zulle werre, kunne weej wel alvast verklappe, mar vur de ienrichting van ut mezeejum zudde toch echt zelf ut baeste kunne komme kiëke. En wel op zaoterdag 1 fibberwarie ien Terug ien de Tied' (café-zaal Back in Time). Den aovend begint um 18.30 uur, waornao um ongevér 20.11 uur ut aftreejje zal platsviende en ongevér um 21.00 uur hope weej óllie d'n neeje jeugdprins te kunne vurstelle. De entree vur dizze aovend is twieë euro. Netuürlek kunde ok dit jaor wer raoje wie de neeje jeugdprins van Aostrum, Lull en den Boshuuze werd. Ok dit jaor hebbe weej, zoeëas geej hieronder ziet, wer en briefke mit tien name samengesteld, waorvan dur ieëne jeugdprins zal werre. Vur ós zeuj ut fijn zien as gillie op zaoterdag 1 fibberwarie ut briefke iengevult klaor hét ligge. Ut raoje kost 0,50 euro per naam, en netuürlek meugde ok alle name ankruuse. Weej komme op 1 fibberwarie deez briefkes owerdag ophale, dus tot dan. Naam: Adres: Mare Biermann Emile Broeksteeg Pim Camps Dave Gerritsen Nick Gommans Opgericht mrt 1975 Buurtvereniging Stationsweg Westerthienweg Oostrum Westerthienweg 7 5807 BG Oostrum Denken jullie aan de jaarvergadering op woensdag 29 januari om 20.00 uur in het zaaltje van het Parochiehuis "Den Oesterham" Graag tot dan Groetjes, Het Bestuur STPUM

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 13