Notulen van de openbare dorpsraadvergadering van de Dorpsraad Oostrum Datum: 10 december 2002 Locatie: Vergaderzaal Restaurant Bowling Venray Stichting Dorpsraad Oostrum Randenrade 50, 5807 BM Oostrum tel.(0478)584114 e-mail: dorosraadOostrumOhotmailxom internet: www.aostrum.nl Rabobank Venray Meerlo-Wanssum: 14.00.01.689 Aanwezig: zie presentielijst 1. Opening De voorzitter, de heer Linskens, opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. Het is de laatste vergadering van Jos Christians. 2. Vaststellen agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Vaststellen vergaderdata 2003 De vergaderdata voor 2003 worden vastgesteld op de volgende dagen: 14 januari 10 juni 11 februari 9 september 11 maart 14 oktober 8 april 4 november 13 mei 9 december Alle vergaderingen worden gehouden in de foyer van d'n Oesterham. De andere locaties zullen hiervan op de hoogte worden gebracht. De voorzitter merkt op dat er wellicht op enkele genoemde data een besloten vergadering in plaats van een openbare vergadering zal worden gehouden. 4. Vaststellen tarieven Oostrums Weekblad 2003 Mevrouw Linskens licht dit agendapunt toe. Verspreidingsbureau Periodiek heeft een nieuwe offerte gemaakt inzake produktie en verspreiding. De prijsverhoging van periodiek bedraagt minder dan 5% ten opzichte van 2 jaar geleden. De resultaten ontwikkelen zich positief, derhalve wordt voorgesteld de tarieven voor advertenties en verenigingen in 2003 niet te verhogen. De dorpsraad stemt met dit voorstel in, met de opmerking dat bij een blijvende positieve ontwikkeling eind volgend jaar overwogen moet worden om eventueel de tarieven re verlagen. Het definitieve overzicht van resultaten van het Oostrums Weekblad zal in de vergadering van januari besproken worden. 5. Evaluatie voorlichting Indycarcircuit door Maessen Beheer BV De ervaringen van deze avond worden besproken. De avond is in het algemeen positief ervaren. Er is veel informatie gegeven, waardoor een beeld ontstaan is van de plannen van Maessen Beheer. De dorpsraad zal in een besloten vergadering een stellingname hieromtrent innemen, waarbij het belangrijk is de mening van de Oostrumse gemeenschap te achterhalen. De voorlichtingsavond is niet maatgevend geweest om te bepalen in hoeverre de gemeenschap van Oostrum voor of tegen de komst van een indycarbaan is. Vanuit de vergadering wordt de dorpsraad verzocht om de inwoners van Oostrum zo objectief en uitgebreid mogelijk te informeren en niet te wachten totdat de gemeente haar definitieve besluit heeft genomen. Daarnaast wordt vanuit de vergadering de opmerking gemaakt dat het wellicht onvoldoende duidelijk is dat Smakterheide III het terrein 'de Blakt' is. Ook is niet duidelijk wat de alternatieven zijn voor het indycarcircuit. De bestemming voor een industrieterrein ligt echter vast. Voorgesteld wordt om een werkgroep te vormen. De gemeente doorloopt het volgende traject omtrent de besluitvorming: B&W nemen op 17-12 een stelling in, de gemeenteraad beslist vervolgens op 28 januari. Op dat moment beginnen de officiële procedures met de mogelijkheden tot indienen van bezwaar. W-

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 3