Ingekomen emailbericht van Dhr. Moorrees waarin wordt voorgesteld om op het speelterrein aan de Oude Watermolen enkele afvalbakken te plaatsen. De vergadering discussieert over de toegevoegde waarde daarvan. In het verleden is al eens gebleken dat afvalbakken een bron van vandalisme zijn. Er werd met regelmaat brand gesticht in de afvalbak. Als er afvalbakken geplaatst worden moeten deze ook op gezette tijden worden geledigd. Een en ander zal in overleg met de gemeente onderzocht moeten worden. Ingekomen voorstel van de oudervereniging van basisschool De Meulebeek i.v.m. het project van de Rabobank voor besteding van 20.000 ten behoeve van de leefbaarheid van Oostrum. De oudervereniging verzoekt in aanmerking te komen voor een vergoeding i.v.m. de aanschaf van nieuwe T-shirts voor deelname aan de avondvierdaagse in Venray. 6. Dorpsradenoverleg Dhr. Ger Verstegen van Wonen Venray heeft in het dorpsradenoverleg te kennen gegeven dat het beleid van Wonen Venray is gericht op de verkoop van een aantal huurwoningen op de kerkdorpen. Daarnaast streeft Wonen Venray naar meer sociale woningbouw op de dorpen. In geval huurwoningen verkocht worden geldt daarbij dat de eerste keus wordt gegeven aan de huidige huurder van de woning. Indien de huidige huurder niet wenst te kopen heeft dat verder geen gevolgen. Bij de verkoop van lege woningen krijgen starters uit het eigen dorp voorrang. Bij gebrek aan kandidaten krijgen de overige belangstellenden uit het eigen dorp voorrang. In Oostrum zijn thans 141 huurwoningen waarvan 44 seniorenwoningen. Wonen Venray heeft het voornemen om 13 huurwoningen in Oostrum te verkopen. De huurders die in de gelegenheid worden gesteld om hun huurwoning te kopen, krijgen daarvan persoonlijk bericht. Wonen Venray start in november een onderzoek naar de huurbehoefte binnen de gemeente Venray. Op het moment dat meer informatie voorhanden is, wordt hierop teruggekomen. Wethouder Frits Ruyten (Volkshuisvesting, Planologie en Stedenbouw) wil de bestemmingsplannen op de kerkdorpen op korte termijn actualiseren. Ook wil Dhr. Ruyten de dorpsraadvergaderingen per kerkdorp bijwonen. Hij beoogd hiermee vroegtijdig signalen, wensen, ongenoegens en spanningen op te sporen, maar ook in zijn algemeenheid meer zicht te krijgen op hetgeen binnen de kerkdorpengemeenschappen leeft. Dhr. Holtackers reageert daarop als volgt: Wellicht is het zinvol om Dhr. Ruyten uit te nodigen om nader uitleg te geven over het vervolg (fase II) van het bestemmingsplan te Oostrum. De Landelijke Vereniging voor Kleine Kernen (LVKK) wil ook in Limburg een provinciale vereniging oprichten. De provinciale verenigingen vormen het scharnier in de LVKK tussen de dorpsbelangenverenigingen en het landelijk bestuur. Middels die provinciale verenigingen zal getracht worden in elke kleine kern een belangenbehartigende organisatie van de grond te krijgen. De projectgroep die bezig is een provinciale vereniging samen te stellen zoekt leden uit de dorpsraad. Vraagafhankelijk vervoer het vraagafhankelijk vervoer is naar de mening van de vergadering een feit en staat niet langer ter discussie. Naar verwachting zal het begin 2003 starten. Het dagelijks bestuur van het dorpsradenoverleg is gewijzigd. De nieuwe voorzitter is Dhr. Sieb Nijssen. De vice-voorzitter is Dhr. Theo Zegers. De nieuwe penningmeester is Dhr. Joos Linskens. 7. Mondeling verslag van de diverse commissies Dhr. Vermeulen, voorzitter van de commissie Stedelijk Beheer meldt het volgende; De ingekomen brief van Dhr. Moorrees inzake de mogelijke plaatsing van afvalbakken aan het speelterrein van de Oude Watermolen, wordt verder in behandeling genomen. De afvalbakken zullen bij de gemeente worden aangevraagd. Wel wordt aan plaatsing de voorwaarde verbonden dat de gemeente zal zorgdragen voor het regelmatig ledigen daarvan; Het St. Maartensvuur mag uit veiligheidsoverwegingen niet op het dorpsplein worden gehouden; De verkeersdrempels op de Sparrendreef zijn voorzien van paaltjes. Die paaltjes worden nogal eens omver gereden, daar de drempels niet berekend zijn op (breed) landbouwverkeer. De gemeente heeft dat inmiddels ook ingezien. De paaltjes zullen vanwege de verkeersveiligheid verwijderd worden. Op de randen van de verkeersdrempels zal reflectiemateriaal worden aangebracht. Tevens zullen er waarschuwingsborden voor de drempels worden geplaatst; De in Oostrum aanwezige speeltoestellen worden binnenkort door de gemeente gekeurd i.v.m. de vereiste veiligheid; De groenvoorziening aan het looppad tussen de Randenrade en het kerkhof is gesnoeid. Tevens is een onderhoudsschema voor de groenvoorzieningen van Oostrum ontvangen van de gemeente. Mevr. Tromp, voorzitter van de commissie Maatschappelijke Diensten meldt het volgende; Het haalbaarheidsonderzoek van de Oude Watermolen bevindt zich thans in de slotfase. Mevr. Tromp stelt voor om de resultaten van het haalbaarheidsonderzoek voor de volgende openbare vergadering te agenderen.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 4