Dag jongens en meisjes van Oostrum, 'Ik liep de grote hooischuur in, had de riek in de aanslag om een malse pak hooi te pakken, toen'Ik schrok me werkelijk een hoedje, ik werd pimpelpaars van schrik, stond te trillen op mijn benen van spanning, niet te geloven, wat ik daar zag, ik kon m'n ogen echt niet geloven, wat had ik nou aan mijn fiets hangen'. 'Sinterklaas, ik kan er nog niet over uit 'Ik wilde de riek in de pak hooi steken, toen ik een pet achter de pak hooi zag bewegen. Nog voordat ik iets gezegd had, kwam er vanachter de pak hooi een jongen met een grote base-ball pet op zijn hoofd te voorschijn en even later ook nog een meisje. Ik heb ze een tijdje met open mond aan staan staren, ik kon geen woord uitbrengen'. 'Hé zwart manneke, wat ben jij van plan, je gaat ons toch niet met dat rare ding in onze buiken steken?' 'Hoe heet je trouwens en wat doe je hier eigenlijk?' 'Sinterklaas', stamelde Pedro Francesco, 'die jongen vraagt aan mij wat ik daar eigenlijk doe'. 'Heb je nou ooit zoiets?' Toen ik van de eerste schrik bekomen was', heb ik eens even iets aan die twee gevraagd. 'Wat doen jullie hier eigenlijk, hoe heten jullie en wat zien jullie er smerig uit'? 'Ik ben trouwens Pedro Francesco en ik verzorg met heel veel andere Pieten de dieren van het circus van Sinterklaas'. 'Wie is Sinterklaas eigenlijk en heb je niet iets te eten voor ons, kun je niet regelen dat wij in het circus mogen werken, kun jij ervoor zorgen dat wij naar school kunnen, kun jij aan die rare Sinterklaas vragen of hij weet waar onze ouders zijn en ik heet Farao en mijn zusje heet Nana'. 'Sinterklaas, Sinterklaas, toen ben ik heel hard weggerend, naar uw kamer, ik moest u spreken, ik snap er echt helemaal niet meer van'. 'Waar snap je niets meer van Pedro Francesco?, vroeg Sinterklaas. 'Vorig week nog, toen we met alle Pieten samen naar een mooi verhaal van u geluisterd hebben, hebt u het wel tien keer gezegd'. 'Beste Pieten, vergeet het asjeblieft nooit meer, ruim tien jaar geleden hebben belangrijke grote mensen van deze wereld afgesproken dat in alle landen van de hele wereld de internationale rechten van het kind gelden'. Zo hebben bijvoorbeeld alle kinderen op deze wereld recht op liefde, recht op gezondheid, recht op eten, recht op onderwijs, recht op'Ik hoor het u nog zeggen, 'vergeet dat nooit meer'. En nu, nog geen week later, ontdek ik in het hooi bij de olifanten twee kinderen, die Op dat moment gaat deur van de kamer van Sinterklaas langzaam open en daar staan ze, Farao en Nana, geen schoenen aan, nauwelijks fatsoenlijke kleren aan hun lijf, een brede grijns op hun snuiten en Volgende week verder, muchos dios grandos namens Sinterklaas en alle Pieten, Sjefke, de briefschrijfpiet p.s. jongens en meisjes, ik ben weer terug, ik heb mijn vaarbrevet gehaald, hiepel de piep hoera, ik mag straks pakjes boot 14 op zijn tocht naar Nederland besturen.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 11