Nieuws van het aktiekomitee TBS. De laatste weken is er weer het een en ander in de pers verschenen, omtrent de ontwikkelingen rond de bouw van een resocialisatie woning buiten de TBS kliniek. Eerst het bericht van een onderzoek van het ministerie van Justitie over mogelijkheden tot uitbreiding. Dit onderzoek loopt in alle TBS klinieken in Nederland. Op zich niks mis mee, ook voor Oostrum niet, want er is sprake van uitbreiding binnen de beveiliging. Daar houdt het aktie komitee zich niet mee bezig. We moeten ons echter wel realiseren, dat zo'n mogelijke uitbreiding, in de toekomst meer verlofbewegingen met zich meebrengt, in een omgeving waar dit niet wenselijk is. Vervolgens de berichtgeving, via de direktie van het V.v.G.I., dat de resocialisatie woning niet op het St. Servaas terrein kan worden gebouwd, omdat daar inmiddels andere plannen liggen. Dat is mooi bedacht, maar het Raadsbesluit van 30 maart 1999 legt juist deze lokatie vast voor de bouw van deze woning. Het kollege van B&W heeft vorige week besloten, na een negatief ambtelijk advies, geen medewerking te verlenen aan het verzoek van de direktie van de TBS om dit raadsbesluit te heroverwegen. M.a.w. dit raadsbesluit staat nog steeds overeind en de gemeenteraad zal geen medewerking verlenen tot wijziging. Dus zowel de direktie van het V.v.G.I. als de direktie van de TBS zijn gebonden aan dit raadsbesluit. Verder zijn er nog vragen gesteld bij Provinciale Staten via de Venrayse afgevaardigde J.Houben. Politiek Den Haag is bevraagd door o.a. het CDA Venray, via Tweede Kamerlid Ger Koopmans uit Velden over deze problematiek. Op beide antwoorden wachten we nog. In het eerste krantenartikel heeft U kunnen lezen, dat de omwonende kommissie was ingelicht over het onderzoek, dat het ministerie van Justitie heeft laten uitvoeren, over mogelijke uitbreiding van de huidige TBS kliniek. Bij navraag is gebleken, dat de omwonende kommissie niet is ingelicht door de heer de Beer. Dat is dan de zoveelste onwaarheid zijnerzijds. De tweede keer dat de omwonende kommissie voor de gek wordt gehouden. Hoe lang gaat dit nog zo door. Het aktiekomitee vraagt zich intussen wel af, wat het nut is van een omwonende komitee als men zo genegeerd wordt. Dat vraagt intussen tot bezinning. We hebben U weer bijgepraat en we zullen allert blijven en alle ontwikkelingen op de voet blijven volgen om op bepaalde momenten in aktie te komen. Zijn er Uwerzijds reakties richting aktiekomitee dan zien we die gaarne tegemoet, alle steun is welkom T ot zover. Het Aktiekomitee TBS.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 7