Sinterklaas op weg naar Oostrum, 2002 (deel 1) Dag jongens en meisjes van Oostrum, Weten jullie het nog? Vorig jaar, in het Oostrums weekblad: Die zaterdagavond, in het paleis in Wijk bij Duurstede mijmert Sinterklaas bij het open haardvuur na over de fantastische intocht in Maastricht en gaan zijn gedachten naar de intocht van aanstaande zondag 25 november in Oostrum. 'Nog nooit eerder heb ik zo'n fantastische intocht gehad als deze in Maastricht. Het aanmeren aan de kade, de tocht te paard door de stad, de ontmoeting met Napoleon op het Vrijthof, de juichende en zwaaiende kinderen, het liedje van Pieke Dasse, het nieuwe liedje van het kinderkoor, de Pieten op de circusfietsen, de acrobatische toeren op het grote podium, het laatste optreden van Aart en niet te vergeten het fantastische gedicht van de burgemeester van Maastricht'. Sinterklaas viel in slaap en droomde verder. 'Oostrum, het mooiste kerkdorp van Venray, daar is de intocht zeker net zo mooi en vaak het fraaist. Het fraaist van het hele land, de spannende reis met de trein, het getoeter van de machinist, de zwaaiende kinderen op de loswal, de harmonie, de koets met daarvoor het paard, twee kinderen, die al iets gaan zeggen bij de aankomst op het station en Aart, zou Aart er ook zijn?' 'Of zou meneer Jan er zijn, zou hij zijn stem weer terug hebben of zou meneer Bert er zijn?' Meneer Bert, die lijkt op meneer Aarf Een rustig gesnurk verraadt dat Sinterklaas in een diepe slaap is beland. Zo zal hij zondag aanstaande in ieder geval goed uitgeslapen zijn. muchos dios grandos namens Sinterklaas en alle Pieten, Sjefke, de briefsch rijf piet En nu, nu zijn we al bijna weer 'n jaar verder en zijn Sinterklaas, ik (Sjefke) en jullie allemaal alweer een jaartje ouder. Wat gaat de tijd toch snel. Nadat wij vorig jaar in Spanje gearriveerd waren, iedereen zijn plekje in het paleis weer gevonden had, heb ik nog een filmavond georganiseerd. Een avond, waarop alle pieten en Sinterklaas uitgebreid naar de avonturen in Nederland hebben gekeken. Zeker wel een half uurtje hebben we naar beelden van de fantastische intocht in Oostrum gekeken. Wat was dat fraai. De pieten, die hun circusacts lieten zien, de kinderen en hun papa's en mama's, die super enthousiast liedjes hebben gezongen. De harmonie, de koets, deJa, het was gewoon leuk. l Ik had jullie vorig jaar ook verteld dat er wel honderd pieten naar de circusschool zouden gaan. En Jawel hoor, dat is gebeurd en hoe? Jullie weten nog wel dat Sinterklaas er een beetje smurf van werd. Pieten, die door zijn werkkamer schommelden, pieten, die op een olifant door zijn beste kamer liepen, pieten, die een dolfijn kunstjes leerden in zijn grote bad. Kortom, de Sint werd er bijna gek van. Daar moest iets aan gebeuren. Toen de pieten naar de circusschool waren, heeft Sinterklaas achter zijn paleis een grote circustent laten bouwen, zodat de pieten niet meer in zijn paleis hoefden te oefenen. Fantastisch, je kunt je voor stellen, wat een dolle pret. Echter, het was niet allemaal dolle pret. De pieten hebben ook iets anders ontdekt en zijn aan een heel bijzondere actie begonnen. Een heel bijzondere actie? Volgende week verder, muchos dios grandos namens Sinterklaas en alle Pieten, Sjefke, de briefschrijfpiet

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 11