persbericht KIND IN DE KNEL Ik ben steeds bang dat ik iets fout doe, want dan slaat hij me...." Meisje dat de Kindertelefoon belt) Mijn vader zei altijd dat ik volkomen nutteloos was, een duivelskind. Hij zag me als een straf Man die de SOS Telefonische Hulpdienst belt) Ik. kan me niet herinneren dat mijn moeder me ooit eens vastgehouden heeft, of een zoen gegeven...." e-mail geschreven naar SOShulp-Limburg) Jaarlijks worden er naar schatting 50.000 tot 80.000 kinderen mishandeld. Lichamelijk, maar ook geestelijk. In een derde van de gevallen gaat het om psychische mishandeling of emotionele verwaarlozing. De slachtoffers hebben vaak hun leven lang te kampen met de gevolgen: extreme onzekerheid, eenzaamheid en minderwaardigheidsgevoelens. Daarnaast is er voortdurend de angst om afgewezen te worden. Kinderen die in de knel zitten lijden ook als volwassene. Kinderen die in de knel zitten geven signalen af die niet altijd gezien worden. En als men ze ziet zit men vaak in een dilemma stappen ondernemen of niet En zo ja welke stappen De Nationale Dag van de Geestelijke Volksgezondheid op 10 oktober a.s. wil mensen bewust maken van deze slachtoffers en handreikingen bieden om ze te helpen. Door publicaties en brochures. Algemene informatie over het thema "kind in de knel" kunt U opvragen bij de GGD Noord- en Midden-Limburg, tel. 077-3598888 Wilt U praten over uw eigen ervaringen of specifieke voorvallen dan kun U terecht bij - SOS-Telefonische Hulpdienst Noord- en Midden-Limburg dag en nacht bereikbaar, tel. 077-3548888 - Kindertelefoon Limburg, voor jongeren tot 18 jaar Dagelijks van 14.00 tot 20.00 uurtel. 0800-0432 - SOShulp Limburg Voor hulp via e-mailsos-limbura@soshulp.nl Of chat, op dinsdagavond van 19.30 tot 22.30 uurzie www.soshulp.nl J

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 16