OOSTRUMSE VROUWEN BEWEGING Privatisering Oude Watermolen Leden ZijActief en OVB Lezing: Sterven en het regelen van een uitvaart Datum: dinsdag 24 september a.s. Aanvang: 20.00 uur Plaats: Gemeenschapshuis te Oostrum Dhr. Gerrit Arts van uitvaartverzorging Briensveld te Leunen, zai deze avond verzorgen. Op educatief en informatief gebied kan hij ons alles vertellen en laten zien over de mogelijkheden en de nieuwste ontwikkelingen op dit gebied. Onderwerpen die aan bod kunnen komen: - Doel en inhoud van een codicil: Een document wat je "in leven" samenstelt, waarin je je wensen kenbaar maakt m.b.t. je eigen sterven en uitvaart. - Waar wil je sterven? Keuzemogelijkheden, ondersteuningsorganisaties - Wat betekent sterven voor de nabestaanden? - Kies bewust voor een uitvaartonderneming. - Verzorgen van de overledene. - Welk mogelijkheden en beperkingen zijn er met een opbaring van de overledene: o Opbaren thuis of in een rouwcentrum o De voor- en nadelen hiervan - Het gesprek van de nabestaanden met de uitvaartleider: o Werken vanuit een relationele band o Welke ruimte mag je pakken en welke ruimte krijg je als nabestaande? o Moet alles in 1 keer geregeld worden? o Regelen van de uitvaart is een belangrijk deel van de verwerking van het verlies, o Welke mogelijkheden zijn er allemaal? o Welke plaats en taken krijgen kinderen bij een uitvaart? - De herinnering: het graf, welke mogelijkheden voor de as-bestemming zijn er. De gemeente Venray heeft het voornemen om alle sport- en welzijnsaccommodaties (gemeenschapshuizen, jeugdgebouwen e.d.) te privatiseren. Zo ook de Oude Watermolen. Zoals u wellicht weet wordt deze nu alleen gebruikt door O.J.C. Iduna. Deze situatie is in de toekomst waarschijnlijk niet meer haalbaar. Een groep bezorgde inwoners van Oostrum, verenigd in de Beheergroep Oude Watermolen, wil het pand graag behouden voor de jeugd van Oostrum en eventueel andere gebruikers. Gezien de indeling van het pand in een soosruimte en een activiteitenruimte zijn er in de toekomst ook mogelijkheden voor andere activiteiten en doelgroepen. Mogelijk kan ook uw ruimte accommodatieprobleem opgelost worden. De initiatiefgroep laat onderzoek uitvoeren naar de haalbaarheid van de exploitatie van de Oude Watermolen na privatisering. Hiertoe hebben verenigingen en instellingen een enquête ontvangen. Indien u geïnteresseerd bent in medegebruik van de Oude Watermolen en u heeft geen enquête ontvangen kunt u deze opvragen bij Synthese, tel. 517317. Diegenen die de enquête invullen krijgen zo spoedig mogelijk na verwerking van de gegevens een reactie.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 16