Parochianen. Gaan trouwen op vrijdag 6 september 2002 Om 11.00 uur in het gemeentehuis te Venray De kerkelijke inzegening vindt plaats om 14.00 uur In de parochiekerk 'O.L. Vrouw Geboorte' te Oostrum U bent van harte welkom op onze receptie van 19.00 tot 20.00 uur in zaal M't Pelgrimshuis", St. Jozef laan 52 5817 AD Smakt. Wij zijn steeds bemoeid geweest om de begrafenissen in onze parochie zo goed en waardig mogelijk te laten verlopen. Omdat begrafenissen nu eenmaal niet gepland kunnen worden willen we de kinderen op school niet onnodig storen. We hebben voor dit probleem een goede oplossing gevonden. Er zijn een aantal volwassen heren,die bereid werden gevonden om een begrafenisdienst waardig te laten verlopen. Zij zullen met twee personen als accolieten die H.mis willen dienen en ook mee naar het kerkhof te gaan. Ik dank deze heren hartelijk dat zij zich beschikbaar hebben gesteld en zo een bijdrage leveren om hun medeparochiaan een waardige begrafenisdienst te bezorgen. Het is een begin. Ik doe langs deze weg een beroep op nog meer mannen en eventueel ook vrouwen, die zich hiervoor beschikbaar willen stellen. Het is een begin. Wie weet wat daaruit te voorschijn kan komen. Er functioneert in onze parochie sinds kort ook een avondwakegroep, die voor elke overledene een avondwake verzorgt aan de vooravond van de begrafenis. De ervaringen zijn tot nu toe zeer positief en dat geeft ons moed en vertrouwen om ermee door te gaan. In vele parochies worden de overledenen herdacht van dat betreffende jaar op de allerzielen viering. Voor de overledenen van de periode 3 november 2001 tot 3 november 2002 zullen ze in onze parochie herdacht worden door middel van een prentje. Aan de voorkant van dit prentje staat de Man van Smarten afgebeeld, het beeld achter in de kerk. Voor de periode november 2002-2003 zullen we dit doen door middel van kleine kruisjes waarop de namen van de overledenen van dat jaar vermeld staan,hun sterfdatum en hun leeftijd. Deze kruisjes zullen op een bord achter in de kerk geplaatst worden. Aan het einde van de allerzielendienst zullen die kruisjes aan de familie worden uitgereikt als ze hiervan gebruik wensen te maken. Achter op de kruisjes is een haakje bevestigd zodat U dit eventueel thuis ter herinnering kunt ophangen. Voor het eerst zullen die kruisjes tijdens de allerzielendienst voor in de kerk geplaatst worden. Aan het einde van de dienst kunnen familieleden het komen afhalen. Deze eerste keer zal dus plaatsvinden tijdens de allerzielendienst van het jaar 2003. Ik maak van deze gelegenheid ook gebruik om de leden van de avondwakegroep hartelijk te danken voor hun inzet bij dit nieuwe experiment. Uw pastoor Piet Hoedemaeckers. Ons adres: Overloonseweg 97 5804 AT Venray Ruud Smits en Jloniek vun de Pus

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 3