In week 32 verschijnt er geen Oostrums weekblad. Sandra's ouders gaan scheiden. Ze houdt van allebei en voelt zich tussen twee vuren in staan. Sandra belt naar de Kindertelefoon. Ze weet dat ze daar haar hart kan luchten. Mireille is niet gelukkig. Ze weet eigenlijk niet wat ze wil. Wel merkt ze dat ze zich steeds vaker een glas wijn inschenkt. Ze schaamt zich daarvoor, maar maakt zich ook zorgen.... Mireille belt naar de SOS Telefonische Hulpdienst, daar kan ze anoniem blijven. Fiona stottert en vindt het niet prettig om door de telefoon te praten. Ze heeft problemen in haar relatie en wil die toch graag met iemand bespreken. Fiona weet dat ze elke dinsdagavond met SOShulp-limburg kan chatten. Zo zijn er in Noord- en Midden-Limburg jaarlijks duizenden mensen die hun problemen of vragen graag met iemand willen bespreken. Iemand die naar hen luistert, die hen serieus neemt en die samen met hen zoekt naar mogelijke oplossingen. Mensen die contact op afstand zoeken. Volwassenen kunnen hiervoor dag en nacht een beroep doen op de SOS Telefonische Hulpdienst. Jongeren tot 18 jaar kunnen dagelijks van 14.00 tot 20.00 uur terecht bij de Kindertelefoon. En mensen die liever geen gebruik maken van de telefoon kunnen via internet terecht bij SOShulp Limburg. De hulp wordt verleend door vrijwilligers. Mensen die bereid en in staat zijn om elke week een aantal uren aan dit werk te besteden. Mensen die geïnteresseerd zijn in anderen, die kunnen luisteren. Die krities naar zichzelf kunnen kijken en die nieuwe kwaliteiten in zichzelf willen ontdekken. De Telefonische Hulpdienst, de Kindertelefoon en SOShulp Limburg willen hun team graag uitbreiden! De SOS Telefonische Hulpdienstzoekt vrijwilligers die bereid en in staat zijn om per 4 weken vier telefoondiensten te verzorgen, waaronder 1 nachtdienst. De Kindertelefoon zoekt vrijwilligers die zich betrokken voelen bij jongeren en die per 4 weken 16 uur telefoondienst kunnen verzorgen op wisselende tijden. SOShulp Limburg zoekt mensen die bekend zijn met internet en e-mail en die per 4 weken 6 uur chatdienst kunnen verzorgen, op de dinsdagavond en een dagdeel in het weekend. Natuurlijk zijn er verschillen tussen telefonisch hulpverlenen en hulpverlenen via internet. Natuurlijk maakt het verschil of je met jongeren praat of met volwassenen. Maar er zijn ook belangrijke overeenkomsten: bij allemaal is sprake van een contact op afstand, waarbij je elkaar niet ziet. De SOS-Telefonische Hulpdienst, de Kindertelefoon en SOShulp Limburg hebben daarom hun krachten gebundeld en samen een basiscursus ontwikkeld voor toekomstige vrijwilligers.. In deze cursus, die ongeveer 4 dagdelen in beslag neemt, staan e basisvaardigheden voor dit contact op afstand centraal. Na de basiscursus gaat men zich specialiseren in een van de drie werksoorten. Dit door middel van een vervolgcursus en een stage aan de telefoon of aan de pc. En als dit hele traject doorlopen is, is men vrijwilliger bij de Telefonische Hulpdienst, bij de Kindertelefoon of bij SOShulp. Alle activiteiten vinden plaats in ons kantoor in het centrum van Venlo. Geïnteresseerd in dit werk U kunt een informatiepakketje aanvragen via telefoonnummer 077-3514057 op werkdagen van 9.00 tot 13.00 uur) of via het e-mail adres sos-limburg@tref.nl

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 7