Agenda 2002 Niet alleen wordt de wachttijd eerlijker verdeeld, ook worden er geen voorwaarden meer gesteld ten aanzien van inkomen, leeftijd of gezinssamenstelling, ledereen kan reageren op de woning die hij of zij graag wil. Dit geeft de woningzoekende de mogelijkheid een woning uit te kiezen die het meest bij hem of haar past. Er is echter één uitzondering. Een seniorenwoning is in beginsel voor 55-plussers. Dit vanwege het tekort aan seniorenwoningen en de groei van de vraag naar deze woningen in de toekomst. Toename wachttijden Dat de wachttijden zijn toegenomen komt onder andere door een steeds toenemende vraag naar huurwoningen. In het werkgebied van Wonen Noord-Limburg is weinig nieuwbouw opgeleverd, waardoor de doorstroming stokt. Een andere reden waarom de vraag naar huurwoningen toegenomen is, is het feit dat de prijzen van koopwoningen enorm zijn gestegen de laatste jaren. Starters komen bijna niet meer in aanmerking voor een koopwoning, omdat men nog niet voldoende verdient en ook nog geen startkapitaal heeft om een koopwoning gedeeltelijk te financieren. De toename van de wachttijden wordt ook veroorzaakt door de criteria die bepalen wie er het eerst aan de beurt is. In het huidige systeem gaan doorstromers voor starters, waardoor met name deze laatste groep vaak jaren moet wachten alvorens men aan de beurt is voor een woning. Met het nieuwe systeem wordt dit onderscheid alleen nog gemaakt in geval van gelijke inschrijfduur. Datum invoering Vanaf 14 september 2002 kan alleen maar op advertenties gereageerd worden, wanneer men zich heeft laten inschrijven als woningzoekende. Met het persoonlijke inschrijfnummer dat men toegekend heeft gekregen, kan men reageren via telefoon, internet en woonkeuzebon. Alle woningzoekenden, die de afgelopen drie jaar al eerder op een advertentie hebben gereageerd, worden schriftelijk benaderd en gevraagd of men zich wil laten inschrijven. Aan deze inschrijvingen wordt meteen een inschrijfduur gekoppeld, zodat deze groep mensen een voorsprong heeft op woningzoekenden, die zich pas sinds kort hebben laten inschrijven. Dit is gedaan om hen tegemoet te komen voor de tijd dat men al heeft moeten wachten. Evaluatie Er gaat dus heel wat veranderen. Om ervoor te waken dat bepaalde groepen niet in de verdrukking komen, wordt het systeem na een jaar geëvalueerd en kunnen er eventueel maatregelen worden genomen om bij te sturen. De primaire doelgroep waarvoor een corporatie werkt mag immers niet achtergesteld worden. Voor nadere informatie: Wonen Noord-Limburg Ger Verstegen, hoofd Woondiensten Wonen Venray, telefoon: (0478) 55 46 26. 03 augustus 21 augustus KBO Jeu de Boulesmiddag met Oirlo Castenray KBO Bedevaart naar Kevelaer met Oirlo Castenray TCO Venray's Open (jeugd) Fietstocht en Barbecue, buurtvereniging VDS F ietsavond (OVB en Z Y-actief) 24/25 augustus 25 augustus 27 augustus september TCO Familietoemooi en tennistrainingen (jeugd) 05 september Schoonheidsspecialiste Mariëtte Lensen uit Oostrum, uitleg over make-up(ZY-actief) 07 september Aostrumse Zangkompeneej, Bloemenactie in Oostrum 08/9/10 september Kermis 13/14/15 september Bezoek van jeugd Musikverein Altrich (Harmonie) 15 september TCO Supercup (jeugd) 16 september KBO Begin van het Nieuwe Seizoen 17 september Opening seizoen OVB 18 september de Zonnebloem, muziekmiddag "Nabben" 22 september Districtsfestival LBT regio Venray/Venlo te Grubbenvorst (Harmonie) 22 september Concert Aostrumse Zangkompeneej op het St. Annaterrein te Venray 24 september Sterven en het regelen van een uitvaart (OVB en ZY-actief)

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 3