Mededelingen Dhr. W. Sassen van de gemeente Venray heeft de voorzitter gevraagd om, als vertegenwoordiger van de gemeente, tweemaandelijks de openbare vergadering van de dorpsraad te mogen bezoeken. In september a.s. wil hij graag voor het eerst van die mogelijkheid gebruik maken. De vergadering stemt in met dat verzoek. Dhr. Sassen zal t.z.t. een uitnodiging en agenda worden toegezonden. Aan Dhr. G. Verstegen van Wonen Venray is gevraagd om de publicaties van vrijgekomen huurwoningen in Oostrum, te plaatsen in het Oostrums Weekblad. Bestemming voor 20.000 van Rabobank i.v.m. sluiting kantoor Oostrum. De Rabobank stelt voor de dorpen waar haar kantoor wordt gesloten een bedrag van 20.000 beschikbaar ten behoeve van de leefbaarheid binnen het dorp. Om de bekendmaking tot het kunnen doen van voorstellen voor projecten die voor vergoeding in aanmerking komen zo breed mogelijk te laten zijn, wordt gekozen voor een publicatie in het Oostrums Weekblad. De publicatie zal in de weken 24, 25, 30, en 31 worden geplaatst. 6. Dorpsradenoverleg De huidige voorzitter en penningmeester van het dorpsradenoverleg zullen per september a.s. aftreden. Nieuwe kandidaten kunnen zich aanmelden bij de secretaris dhr. Ewals te Oirio. Dhr. Sieb Nijssen heeft te kennen gegeven dat hij het voorzitterschap op zich wil nemen; Wethouder Emonts, portefeuillehouder Dorps- en Wijkraden, zal in juli de vergadering van het dorpsradenoverleg bezoeken; De heer Ger Verstegen heeft ook in het dorpsradenoverleg uitleg gegeven over het nieuwe woningtoewijzingsbeleid; Het dorpsradenoverleg heeft een brief gestuurd aan het college van B&W inzake de woningbouw op de kerkdorpen, waarin de verontrusting wordt uitgesproken over de bouwachterstand die inmiddels is ontstaan; Het dorpsradenoverleg heeft het college van B&W gevraagd toe te stemmen in een wijziging in de statuten van de dorpsraden, dit in verband met het openen van de mogelijkheid om als gemeenteraadslid tevens lid te kunnen zijn van een dorpsraad. 7. Mondeling verslag van de diverse commissies Werkgroep II: Dhr. Vermeulen voorzitter van de werkgroep Openbare werken meldt het volgende: De lijnen op het basketbalveld zijn opnieuw geverfd; De dorpsraad heeft van de fa. Electro van Goch enkele honderden lampen ontvangen voor de verlichting van de kerstboom; Jaarlijks kunnen bij Kern met Pit projecten worden aangemeld die staan in het teken van de verbetering van de leefbaarheid in dorp of wijk. De dorpsraad heeft in het verleden daarvan een aantal keren gebruikt gemaakt. Om een bredere informatievoorziening te bewerkstelligen en daarmee de mogelijkheid tot deelname aan een project ook rechtsreeks door verenigingen e.d. te laten plaatsvinden, wordt een publicatie ter zake in week 26 en 29 in het Oostrums Weekblad geplaatst; Op 11 juni 2002 zijn twee nieuwe vlaggenmasten geplaatst op het dorpsplein. De vlaggenmasten zijn aan de dorpsraad geschonken door de Rabobank en de fa. Raedts. Op 1 juli a.s. zullen de ingebruikname van de vlaggenmasten en de plaatsing van de waterpartij op het dorpsplein op gepaste wijze worden gevierd. U wordt hierover in het Oostrums Weekblad nader geïnformeerd; Tevens wordt aandacht gevraagd voor de twee vlaggenmasten die reeds in bezit en gebruik waren van de dorpsraad. Eind vorig jaar heeft WO gevraagd om die vlaggenmasten permanent in gebruik te mogen hebben. Daar is door de dorpsraad op dat moment niet in toegestemd. Nu er twee nieuwe vlaggenmasten voor de dorpsraad zijn gekomen, is het geen beletsel om de twee oude vlaggenmasten ter beschikking te stellen aan WO. Werkgroep III: Mevr. LTromp-Brand voorzitter van de werkgroep Onderwijs, Sport,Sociale en Culturele zaken meldt het volgende: Op 12 juni 2002 zal de commissie privatisering Watermolen een startvergadering beleggen om te bezien op welke wijze het onderzoek naar de (on)mogelijkheden tot privatisering vorm zal worden gegeven. Mw. Tromp zal namens de dorpsraad die vergadering bijwonen.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 5