2. Vaststellen agenda De agenda wordt als volgt vastgesteld; 1Opening door de voorzitter 2. Vaststellen van de agenda 3. Notulen van de dorpsraadvergadering van 14 mei 2002 4. Bekendmaking bestuurssamenstelling Dorpsraad Oostrum per september 2002 5. Ontvangen en verzonden brieven mededelingen 6. Dorpsradenoverleg 7. Mondeling verslag van de diverse commissies 8. Nieuwe inwoners 9. Rondvraag en sluiting 3. Notulen van de dorpsraadvergadering van 14 mei 2002 Het verslag van de vergadering van 14 mei 2002 wordt goedgekeurd. 4. Bekendmaking bestuurssamenstelling Dorpsraad Oostrum per september 2002 In een besloten vergadering van de dorpsraad Oostrum is de nieuwe bestuurssamenstelling per september 2002 aan de orde geweest. Zoals reeds bekend zullen per september de navolgende bestuursleden hun functie niet langer continueren; Dhr. H.W. Holtackers (voorzitter) Dhr. P.J.G. Derks Dhr. T.J.S.M. Linskens Daar tegenover hebben de onderstaande personen zich kandidaat gesteld voor de dorpsraad; Dhr. G.T.J. Gooren Dhr. J.M. Linskens Dhr. J.J.P Arts Na schriftelijke stemming zijn alle kandidaat leden officieel tot de dorpsraad toegetreden. Vervolgens heeft Dhr. J.M. Linskens zich als enige kandidaat gesteld voor het voorzitterschap. Na schriftelijke stemming is hij als nieuwe vooratter van de Dorpsraad Oostrum gekozen. De verdere taakverdeling binnen het bestuur van de dorpsraad en in de diverse werkgroepen zal in september nader worden ingevuld. 5. Ontvangen en verzonden brieven mededelingen Een overzicht van ontvangen en verzonden brieven wordt ter vergadering uitgedeeld en waar nodig toegelicht. Ontvangen brief inzake verlichting toegangsweg sportpark Bij brief van 19 augustus 2001 heeft de dorpsraad bij de gemeente gepleit voor het aanbrengen van verlichting langs de toegangsweg naar het sportpark. Bij brief van 22 mei 2002 zegt de gemeente toe dat inmiddels is besloten dat nog dit jaar verlichting zal worden aangelegd langs de toegangsweg van de Sparrendreef tot de ingang van het sportpark en langs het voetpad van de ingang tot aan het clublokaal. Ontvangen e-mail inzake naamswijziging basisschool Bij e-mail van 4 juni 2002 heeft Dhr. G. Janssen zijn ongenoegen geuit over de naamswijziging van de basisschool in Oostrum. De dorpsraad is van mening dat het al dan niet doorvoeren van een naamswijziging, primair een zaak is van de basisschool, waarin de school haar eigen verantwoording draagt. Overigens is het de dorpsraad niet gebleken dat de procedure tot naamsverandering door de basisschool niet juist en of niet zorgvuldig is geweest. Gebleken is dat middels een publicatie in het Oostrums Weekblad en een flyer die aan de leerlingen is meegegeven, het voornemen tot naamsverandering bekend is gemaakt. In die fase heeft geen enkel bericht van onvrede de dorpsraad bereikt. Het bevreemdt de dorpsraad enigszins dat de commotie rondom de naamsverandering eerst nu ontstaat, daar waar de mogelijkheid tot reacties (en wellicht ook inspraak) eerder heeft kunnen plaatsvinden. Van de Stichting De Peel Leeft is een actieprogramma ontvangen inzake de Leefbaarheid Reconstructie. De voorzitter geeft tevens te kennen dat hij een brief heeft ontvangen van de secretaris waarin deze aankondigt zijn activiteiten als bestuurslid van de dorpsraad in het algemeen en als secretaris in het bijzonder, op uiterlijk 1 januari 2003 te beëindigen. Als reden hiervoor noemt de secretaris de drukke werkzaamheden op zijn werk en de nevenactiviteiten die sinds enige tijd worden ontplooid. De voorzitter betreurt het besluit van de secretaris, maar respecteert zijn standpunt.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 3