Onderwijs, sport, sociaie en culturele zaken: Leny Tromp e. Watermolen: Leny heeft contact gehad met dhr. Last van de gemeente. Hij kan niet meer geld beschikbaar stellen voor het haalbaarheidsonderzoek. Hij vindt het een erg duur onderzoek en verwacht dat de uitkomst negatief zal zijn. Alle verenigingen hebben namelijk al een plek en het is niet de bedoeling om die van een andere plek weg te halen. Dhr. Morrees is het daar niet mee eens en heeft contact gezocht met Jan Joosten van Synthese. Ook is 'De Peel Leeft' aangeschreven. Jan Joosten zal nu proberen om bij de gemeente, samen met "De Peel Leeft', genoeg financiële middelen bij elkaar te krijgen om het haalbaarheidsonderzoek alsnog te laten uitvoeren. Dhr. Morrees vindt dat er niet al op voorhand negatief gedacht moet worden over het haalbaarheidsonderzoek. Wacht eerst het onderzoek eens af en dan kunnen we weer verder discussiëren. Volkshuisvesting: Harry Holtackers f. Er is een verzoek ingediend bij de gemeente om in de tweede en derde fase andere woningbouw toe te staan. Meer particuliere bouw dan projectbouw. De projectmatige bouw is namelijk veel te duur voor starters. De tweede en derde fase zullen tegelijk opstarten: Tweede fase zoals gepland. 19 Woningen projectmatige bouw, waarvan de meeste twee onder een kap woningen zullen worden en nog enkele huurwoningen. Derde fase worden 14 vrije sector woningen. g. Er is een brief van de Rabobank naar alle voorzitters van de Dorpsraden verzonden waar nog een Rabobank is, voor een vergadering op 17 april om 16.00uur. h. Waar kun je heen met klachten over het Ziekenhuis? Er komt een persbericht in het Oostrums Weekblad waar je met je klachten naar toe kunt gaan. Waterpartij Ongeveer drie weken geleden is Peter van Hoorn samen met de gebroeders Regter naar het Dorpsplein gekomen om te bekijken waar de waterpartij geplaatst zal moeten worden, zodat de kermis eveneens op het Dorpsplein plaats kan vinden. Dit lijkt een moeilijk punt te worden. Daarom heeft de commissie Openbare Werken op 10 april om 15.00uur een gesprek op het gemeentehuis om naar een oplossing te zoeken. Wij vinden dat de waterpartij op het Dorpsplein moet komen, evenals de kermis. Eventueel kunnen de standplaatsen wat aangepast worden en kan de Mgr. Hanssenstraat erbij betrokken worden. 9. Nieuwe inwoners Er zijn weer enkele nieuwe inwoners die welkom geheten zullen worden door enkele leden van de dorpsraad. 10. Rondvraag en sluiting Henk Vermeulen meldt dat het 'Decembercomité' vanmorgen (9 april) een officiële stichting is geworden en daarom ook ingeschreven staat bij de kamer van Koophandel. De voorzitter meldt dat er zich twee nieuwe kandidaten hebben aangemeld voor de dorpsraad, te weten dhr. G. Gooren en dhr. J. Linskens. Om 22.00uur sluit de voorzitter de vergadering en bedankt iedereen voor zijn of haar inzet en aanwezigheid. En voor degene die met vakantie gaan: Een fijne vakantie! Annelies de Kleijn Notulist Let op: In de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum welke op dinsdag 14 mei a.s. wordt gehouden, zal de Rabobank Venray Meerlo-Wanssum een nadere toelichting geven op het voornemen om het filiaal in Oostrum te sluiten. De vergadering vindt plaats in de foyer van het Gemeenschapshuis. Aanvang 20.00 uur. De Dorpsraad Oostrum.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 5