Uitslagen; PupillenD; Oostrum-SVSH 4-7 Seniorenl; Oostruml-Olympia 6-2Tielke1 ,Annemiek,Helga2,Moniek,Yvon Senioren2; Oostrum-Kraanvogels 4-7 Programma 11-05 Welpen; SVOW-Oostrum1 aanvang 13.30 Oostrum 1-DES aanvang 14.20 SVOC-Oostrum2 aanvang 13.55 Oostrum2-Peelkorf aanvang 14.45 Seniorenl; Oostrum-ODOS aanvang 13.00 GRAAG VEEL PUBLIEK,we kunnen het gebruiken Senioren2; Oostrum-De Korfrakkers aanvang 10.30 Museum Vincent van Gogh Instituut viert 25-jarig jubileum Op 14 mei 2002 viert het museum van het Vincent van Gogh Instituut dat het 25 jaar bestaat. Het jubileum wordt gevierd met een week lang open huis. Het publiek kan in de periode van 15 tot en met 20 mei dagelijks de tentoonstelling bezoeken. Op 14 mei 1977 werd het museum en documentatiecentrum van het Vincent van Gogh Instituut officieel geopend door de toenmalige staatsecretaris van Volksgezondheid, dhr. Hendriks. Het initiatief voor het museum was genomen door drie medewerkers van het Vincent van Gogh Instituut, dhr. H. Bloemen, hoofdverpleegkundige, dhr. J. Roodbeen, PR-functionaris en dhr. L. Dirkx, docent verpleegkunde en medische vakken. Zij verzamelden spullen van St. Servaas en St. Anna die niet meer werden gebruikt. In de loop van de tijd is de collectie blijven groeien, zodat het museum nu honderden documenten voorwerpen, instrumenten en schilderijen telt. Op gezette tijden geven de vrijwillige medewerkers rondleidingen in het museum, zodat mensen kunnen kennis maken met de werkelijke geschiedenis van de psychiatrie. Dhr Dirkx: "Er leven zoveel misvattingen. Ik vind het pijnlijk om te zien dat de geschiedenis soms Qeëtale rd qedramatiseerd wordt. Zo heb ik eens in een artikel gelezen dat mensen naamloos zouden zijn. Natuurlijk was niet alles even ideaal, maar iedereen had een naam en een eigen plaats en kreeg zoveel moge ij zorq die hij nodig had. Je moet de dingen bekijken in het juiste tijdsperspectief .Toen ik hier kwam werken in de jaren vijftig, was het nog net gebruikelijk om patiënten in te delen in rustigen, half-rustigen en onrustigen. Op grond daarvan werden ze geplaatst op betreffende afdelingen. Voor een rustige betekende dat een afdeling van 61 medepatiënten met vier verpleegkundigen. Pas eind jaren vijftig werd een indeling naar ziektebeeld qebruikelijk. De moderne psychofarmaca deed haar intrede. Een somatische kijk op de psychiatrie was gebruikelijk. In de jaren zestig en zeventig kwam een kentenngen kregen psychosociale aspecten sterk de nadruk. Nu zie je in de psychiatrie combinaties van beide. In onze tentoonstelling proberen wij zoveel mogelijk aspecten van de ontwikkeling in de psychiatrie en de invloed daarvan op patiënten zichtbaar te maken. Het museum is in de periode van 15 tot en met 18 mei dagelijks van 10.00-16.00 uur voor het publiek geopend. Tijdens de Pinksterdagen 19 en 20 mei van 10.00-13.00 uur. Voor groepen vanaf zes personen zijn er speciale groepsrondleidingen. Groepen dienen zich van tevoren aan te melden via tel (0478) 587142 Het museum bevindt zich op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut, Stationslaan 46 te Venray, in de ruimten rond de kapel (achter het hoofdgebouw). Toegang is gratis. 0 fc Korfbalvereniging

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 11