"werkcomité oostrum" Secretariaat: Buitenhof 20, 5807 BW Oostrum Vacatures Dorpsraad Oostrum De Stichting Dorpsraad Oostrum heeft blijkens de oprichtingsstatuten ten doel het adviseren van de gemeente Venray met betrekking tot de leefbaarheid van Oostrum en het welzijn van de dorpsbewoners. En voorts al hetgeen met één en ander rechtstreeks of zijdelings verband houdt of daartoe bevorderlijk kan zijn. De Dorpsraad heeft een spilfunctie in de communicatie tussen gemeente en bewoners. Het is daarbij van groot belang dat de samenstelling van de Dorpsraad een juiste afspiegeling is van de sociale en maatschappelijke structuur van Oostrum. Als belangenbehartiger van de dorpsgemeenschap dient de Dorpsraad voldoende draagvlak te hebben. Volgens de statuten kunnen er na een zittingsperiode van vier jaar verkiezingen worden gehouden om te komen tot een hernieuwde samenstelling van de Dorpsraad en/of ter opvulling van vacatures. In september 2002 is de huidige zittingstermijn verstreken. De Dorpsraad Oostrum is van mening dat gestreefd moet worden om het maximaal aantal leden dat in de statuten is genoemd, te weten 15, zitting te laten nemen in de raad. Momenteel zijn er ten opzichte van dit maximale aantal, drie vacatures. Naast de drie reeds bestaande vacatures hebben nog eens drie bestuursleden van de Dorpsraad, waaronder de voorzitter, aangegeven hun lidmaatschap per september a.s. niet te willen continueren. Daarmee ontstaan per september a.s. in totaal zes vacatures waaronder het voorzitterschap. De overige leden stellen zich zonodig herkiesbaar. De nieuwe voorzitter zal worden gekozen uit de per september te ontstane samenstelling van de Dorpsraad. De Dorpsraad vindt het vanzelfsprekend dat alle inwoners van Oostrum op gezette tijd de gelegenheid krijgen hun actieve belangstelling voor de Oostrumse gemeenschap kenbaar te maken en/of eventueel zitting te nemen in de Dorpsraad. Door de steeds verder gaande delegatie van verantwoordelijkheden en bevoegdheden van de hogere overheid (Rijk/provincie) naar de lagere overheid (gemeente) zal de gemeente Venray ook steeds meer haar dorps- en wijkraden betrekken bij de besluitvorming inzake de dorps- of wijkaangelegenheden. Deze ontwikkelingen zullen er ongetwijfeld toe leiden dat de dorps- en wijkraden zich steeds meer dienen te verdiepen in beleidszaken waarover de gemeente Venray een advies zal vragen. Met andere woorden de Dorpsraad zal zich meer en meer een adviesorgaan dienen te voelen van de gemeente Venray. Dat het vorenstaande ook van invloed is op de bemensing van de Dorpsraad Oostrum zal evident zijn. Van leden van de Dorpsraad wordt verwacht dat zij; belangstelling hebben en zich betrokken voelen bij zaken aangaande de dorpsgemeenschap in het algemeen zich actief zullen inzetten voor het bereiken van de doelstelling van de Dorpsraad zich actief zullen informeren en laten informeren inzake gemeentelijke aangelegenheden die betrekking hebben op of van belang kunnen zijn voorde dorpsgemeenschap zich actief zullen informeren en laten informeren inzake gemeentelijke aangelegenheden die specifiek betrekking hebben op het werkterrein van de betreffende werkgroep zich actief zullen inzetten om de taken van de Dorpsraad en/of werkgroepen te realiseren zich verplichten actief deel te nemen aan de vergaderingen van de Dorpsraad en/of werkgroepen Indien u interesse heeft om de belangen van de Oostrumse gemeenschap op een actieve manier te dienen, nodigen wij u hierbij van harte uit om uw eventuele kandidaatstelling aan ons kenbaar te maken. Lidmaatschap aan de Dorpsraad is mogelijk voor inwoners van Oostrum die tenminste 18 jaar zijn. Indien daartoe aanleiding bestaat zullen in september verkiezingen worden uitgeschreven. Het bestuur van de Dorpsraad Oostrum

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 3