Nadat de vergadering kennis heeft genomen van de inhoud van de bovenstaande brief, wordt besloten een commissie te vormen die zich zal oriënteren op de voorgenomen vestiging van een resocialisatieafdeling in Oostrum. De commissie wordt (in eerste aanleg) gevormd door een aantal op de openbare vergadering aanwezige personen die zich bereid verklaren daarin zitting te nemen. De commissie handelt onder auspiciën van de Dorpsraad Oostrum. De commissie zal zo spoedig mogelijk met nadere berichtgeving komen. 7. Ontvangen en verzonden brieven mededelingen Een overzicht van ontvangen en verzonden stukken voor mededeling in de vergadering wordt staande de vergadering uitgedeeld. De secretaris geeft een toelichting op de meest belangrijke ingekomen en verzonden stukken waaronder: De gevoerde correspondentie inzake het voornemen van B&W om vergunning te verlenen voor oprichting van een metaalbewerkings- en constructiebedrijf met spuitinrichting ten behoeve van de productie van dak- en wandsystemen aan de Stationsweg 120 te Oostrum. De aan het dorpsradenoverleg gezonden voordracht om voor financiering van een tweetal projecten in aanmerking te mogen komen. Het betreft de navolgende projecten: 1. De herinrichting van de groenvoorziening welke is gelegen aan de Mgr. Hanssenstraat te Oostrum, grenzend aan het pleintje met het Oostrums Bolwerk. Toelichting: De thans aanwezige groenvoorziening is te hoog en te weelderig. Pal langs de groenstrook loopt een fietspad. Door de hoge en weelderige begroeiing ervaart de wandelaar in het donker een gevoel van onveiligheid. Op verzoek van de dorpsraad is onlangs verlichting aangebracht zodat gevoelens van onveiligheid al enigszins zijn verminderd. Echter de vervanging van de hoge aanplant door een lagere aanplant met gras en plantperken verruimt het gezichtsveld. Daardoor wordt niet alleen de veiligheid vergroot maar zal ook het aangrenzende Oostrums Bolwerk veel meer gezichtsbepalend zijn en daardoor nog meer tot zijn recht komen. 2. Het tweede project is van geheel andere orde en betreft het voornemen om het dorpsplein dat in 2001 geheel is vernieuwd, te verfraaien met een kunstwerk. De dorpsraad heeft zich geruime tijd georiënteerd op de mogelijkheden daartoe. Een aantal voorstellen zijn de revue gepasseerd en besproken in besloten zowel als openbare vergaderingen. Uiteindelijk is een project geselecteerd hetwelk naar het unanieme idee van de dorpsraad voldoet aan de verwachtingen. Het betreft een waterpartij die bestaat uit drie natuurstenen (carving) zuilen. De zuilen variëren in hoogte van 75 cm tot 125 cm. De zuilen zullen worden geplaatst op een verhoging van city palissaden. Ondergronds zullen een drietal waterbakken van elk 500 liter worden aangebracht. Een aan B&W van de gemeente Venray gezonden rappel inzake de brief die op 7 oktober jl. door de dorpsraad aan het college van B&W is gezonden en waarin opnieuw aandacht wordt gevraagd voor de parkeerproblematiek en de daarmee verband houdende verkeersonveilige situatie bij het NS- station Venray. De voorzitter deelt mee dat bij hem de navolgende stukken zijn binnengekomen; - het milieubeleidsplan; - het bestemmingsplan buitengebied; 8. Dorpsradenoverleg Kerstboomverbranding versnippering In de vergadering van het dorpsradenoverleg op 3/12/2001 was mevr. M. Peeters van de gemeente aanwezig om een uitleg te geven over de voorgenomen handelwijze bij het verzamelen en verder verwerken van de kerstbomen in januari 2002. Door gewijzigd gemeentelijk beleid resten daartoe nog twee mogelijkheden, verbranding of huis aan huis ophalen door c.q. in opdracht van de gemeente. Bij verbranding is het eigen dorp zelf verantwoordelijk voor het vinden van een daartoe geëigende locatie, de veiligheid en het opruimen van de resten. Indien wordt gekozen voor verbranding, wordt een vergoeding van fl. 150.- ontvangen. Noot: In het Oostrums Weekblad (week 51) heeft u kunnen lezen dat de dorpsraad Oostrum heeft gekozen voor het huis aan huis ophalen van de kerstbomen. Voortgang evaluatie knooppuntensysteem fietsroutes De gezamenlijke kerkdorpen hebben tijdens de vergadering op 1/10/2001 alle aandachtspunten met betrekking tot de wandel- en fietsroutes doorgegeven. Het betreft dan met name voorstellen voor het plaatsen van picknick banken en tafels. Dhr. Vervoort heeft de gegevens verzameld en verder uitgewerkt. Men is momenteel in onderhandeling met grondeigenaren om geplande wijzigingen in de routes en/of het plaatsen van picknick banken en tafels te kunnen realiseren. Voor de omgeving Oostrum is een picknick set aangevraagd direct bij het begin van de Geijsterse bossen en halverwege het fietspad op de Sparrendreef.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 5