Brief van gemeente Venray inzake sanering telefooncel Mgr. Hanssenstraat De inhoud van die brief is reeds gepubliceerd in het Oostrums Weekblad van 27 september 2001. De Dorpsraad heeft aan de gemeente het navolgende bericht gezonden; Met betrekking tot de door KPN Telecom voorgenomen sanering van de telefooncel aan de Mgr. u Hanssenstraat te Oostrum bestaan geen overwegende bezwaren. Ter ondersteuning van deze stelling heeft de dorpsraad een bericht geplaatst in het Oostrums Weekblad, waarbij de inwoners van Oostrum werden opgeroepen hun mening te geven omtrent de voorgenomen sanering. De ontvangen reacties zijn op één hand te tellen en waren op één uitzondering na, allen vóór sanering van de telefooncel. Het ontmoet aldus de Dorpsraad Oostrum geen bezwaar om de telefooncel aan de Mgr. Hanssenstraat te saneren Brief aan Gemeente Venray en Nederlandse Spoorwegen met betrekking tot parkeergelegenheid NS station Venray. In verband met de aanhoudende parkeerproblemen en de daarmee gepaard gaande verkeersonveilige situatie nabij het NS station Venray, heeft de dorpsraad een brief aan het college van B&W van de Gemeente Venray gezonden. Een afschrift van die brief is gezonden aan de Nederlandse Spoorwegen NV te Eindhoven. In de brieven worden beide grootmachten aangesproken op hun verantwoordelijkheid met betrekking tot de parkeergelegenheid en verkeersveiligheid. Mededelingen van de voorzitter- De voorzitter heeft een brief ontvangen van de gemeente inzake de tijdelijke bovenwijkse tienerdisco. De gemeente stelt in haar brief dat een initiatiefgroep bestaande uit vertegenwoordigers van dorps- en wijkraden, geconcludeerd heeft dat een zulke disco in Venray niet realiseerbaar is. De gemeente heeft vervolgens een accommodatie gezocht en gevonden voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar in het uitgaanscentrum "De Steeg" in Leunen. Het dorpsradenoverfeg heeft zich hierover kritisch uitgelaten. Niet in de laatste plaats vanwege het feit dat géén vooroverleg heeft plaatsgehad. De komst van de disco in Leunen lijkt de doodsteek voor andere binnen- en buitendorpse initiatieven om de jeugd uit diezelfde leeftijd te vermaken. De gemeente hoopt op haar beurt eindelijk iets aan de jeugd te kunnen aanbieden, waar deze al zo lang om vraagt. Dorpsradenoverleg De vergadering van het dorpsradenoverleg werd bijgewoond door Dhr. Vervoort van de gemeente, die gegevens kwam verzamelen met betrekking tot de mogelijke aanleg van wandel- en fietsroutes in de kerkdorpen. Vanuit Oostrum is het advies gegeven om route 16 aan te passen in die zin dat vanaf het sportpark te Geijsteren het fietspad via de Rosmolen naar de Geijsterseweg kan worden gevoerd. Verder zou een (picknick) tafel met banken geplaatst kunnen worden nabij de Geijsterseweg en een op de Sparrend reef. Dhr. Vervoort heeft alle opmerkingen geïnventariseerd en zal in de volgende vergadering verslag doen. Vaststellen tarieven 2002 Oostrums Weekblad In de openbare vergadering van 4 september jl. heeft de redactie van het Oostrums Weekblad een voorzichtige prognose gegeven over het te verwachten financiële resultaat voor 2001. Op basis van die verwachtingen is een voorstel gedaan voor aanpassing van de tarieven voor 2002 welke in de vergadering van 9 oktober zijn goedgekeurd. De aanpassing van de tarieven ziet niet alleen op de komst van de euro, maar laat ook een lichte bijstelling naar beneden toe. Wijziging in het abonnement Prijs 2001 Prijs 2001 in Prijs 2002 Fl. 20.- €9,08 €9 Wijziging in de kosten voor het plaatsen van een advertentie Formaat Prijs 2001 Prijs 2001 in Prijs in 2002 A4 Fl. 50.- €22,69 €22 1/*A4 Ft. 25. - €11,34 €11 %A4 Fl. 15.- €6,81 €6 1/8 A4 Fl. 7,50 €3,40 €3

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 5