Vaststellen agenda De agenda wordt conform het concept vastgesteld; 1Opening door de voorzitter 2. Vaststellen van de agenda 3. Voorlichting omtrent de Oostrumsche Beek (Dhr. J.Jacobs Waterschap Peel en Maasvallei) 4. Notulen van de vergadering van 4 september 2001 5. Ontvangen en verzonden brieven mededelingen 6. Dorpsradenoverleg 7. Vaststellen tarieven 2002 Oostrums Weekblad 8. Evaluatie Oostrumse kermis 2001 9. Mondeling verslag van de diverse commissies 10. Nieuwe inwoners 11. Rondvraag en sluiting Voorlichting omtrent de Oostrumsche Beek Aanleiding voor de voorlichting van Dhr. Jacobs werd gevormd door opmerkingen in de openbare vergadering van 4 september jl over ophoping van vuil bij de overgang van het 'oude' naar het 'nieuwe' gedeelte van de Oostrumsche Beek ter hoogte van de Mgr. Hanssenstraat. Tevens zijn ratten gesignaleerd in de nabijheid van die locatie. Dhr. Jacobs doet vervolgens zeer gedetailleerd verslag omtrent de herinrichting van de Oostrumsche Beek. Het is de bedoeling dat de Oostrumsche Beek weer een natuurlijk karakter krijgt. Dit gebeurt op twee niveaus. In het totale stroomgebied wordt water waar en wanneer mogelijk vastgehouden (waterconservering) via het spoor van bedrijfswaterplannen. De beek wordt aangepast en zal weer gaan stromen en slingeren (meanderen) en een aantal obstakels voor vissen wordt weggenomen. In de situatie waar herinrichting nog niet heeft plaatsgevonden kan de beek worden gekarakteriseerd als een kanaal. Het water staat nagenoeg stil en beplanting is niet of nauwelijks aanwezig. De waterkwaliteit is sterk beïnvloed door de aanwezige landbouw, maar ook door de vele riooloverstorten. Dit alles heeft geleid tot een sterk beïnvloede flora en fauna. De werkzaamheden aan de Oostrumsche Beek verlopen in een aantal fases; Fase 1: Het gedeelte vanaf de Mgr. Hanssenstraat tot aan de Maasheseweg in Geysteren; Fase 2: Het gedeelte vanaf de Mgr. Hanssenstraat tot aan de instroom Breevennen; Fase 3: De aansluiting op de maas Voor meer specifieke informatie over het project kunt u terecht bij Waterschap Peel en Maasvallei, bureau Voorlichting tel. (077) 389 11 54. Met betrekking tot de aanleiding voor de voorlichting geeft Dhr. Jacobs de navolgende toelichting; Ophoping van vuil: Door het feit dat de Oostrumsche Beek momenteel voor een deel wél en voor een deel niet is heringericht, ontstaat een situatie waarin het in de beek aanwezige vuil zich ophoopt juist bij de overgang van de inrichting. Het Waterschap Peel en Maasvallei ziet er op toe dat dan wanneer er sprake is van ophoping van vuil, dat vuil zal worden weggehaald. In de toekomst wanneer de beek over de volle lengte zal zijn heringericht, zal in veel mindere mate sprake zijn van een concentratie van vuil. Aanwezigheid van ratten: De Oostrumsche Beek huisvest vele soorten dieren waaronder ook ratten. Met name zijn dan bedoeld de beverrat en de muskusrat. Het Waterschap bestrijdt deze dieren door ze te vangen of af te schieten. De aanwezigheid van de beverrat en de muskusrat is een natuurlijk verschijnsel en zal altijd zo blijven. Daarnaast zijn ook bruine ratten gesignaleerd. De bruine ratten die veelal in het rioolstelsel leven, worden bij overstort van dat riool daaruit verjaagd en vinden op die manier hun weg naar de beek. Na herinrichting van de beek zal de overstort vanuit het riool meer en meer worden beperkt, zodat de bruine rat haar weg naar de beek niet meer vanzelfsprekend weet te vinden. Bestrijding van de bruine rat is geen zaak van het Waterschap maar van de Gemeente. Op een vraag uit de vergadering omtrent mogelijke wandel c.q. fietsroutes langs de beek, antwoordt Dhr. Jacobs dat in de planning van het Waterschap een wandelroute niet is opgenomen. Een fietsroute langs de beek is daarentegen wel in planning. Ontvangen en verzonden stukken Mededelingen Brief van kerkbestuur inzake de begraafplaats Trans Cedron De inhoud van die brief is reeds gepubliceerd in het Oostrums Weekblad van 4 oktober 2001. Brief van gemeente Venray inzake recreatiewoningen "Pare de Witte Vennen' De inhoud van die brief is reeds gepubliceerd in het Oostrums Weekblad van 4 oktober 2001

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 3