Dorpsraad "werkcomité oostrum" 30e jaargang nr. 43 25 oktober 2001 Redactieadres: e-mailadres: oostrumsweekblad(®Dlanet.nl A. Linskens, Buitenhof 13, 5807 BW Oostrum Tel. 550566. Rabobank: 14.00.01.751 Bezorging: "Periodiek", tel. 582877. Abonnementsprijs: 20,00 9.08 per jaar. Sluitingstermijn in te leveren kopijMaandagavond 18.00 uur. Secretariaat: Buitenhof 20, 5807 BW Oostrum Aan de bewoners van de kerkdorpen Elke inbraak is er een teveel In het kader van 'voorkoming misdrijven' maak ik u attent op het volgende Hoewel het woninginbraken is teruggelopen komt het nog regelmatig voor dat mensen daarvan de dupe zijn geworden. Daders dringen snel een woning binnen en gaan aan de haal met geld en/of sieraden. Erg vaak is de achterdeur niet voorzien van een deugdelijk sluitwerk en is voor de dader, bij afwezigheid van de bewoners, dikwijls gemakkelijk om binnen te komen. De laatste tijd wordt de politie geconfronteerd met zogenaamde insluipers. Dat zijn daders welke veelal overdag terwijl U in uw woning aanwezig bent, zonder dat U het merkt, Uw woning binnen gaan. In zeer korte tijd wordt met name de slaapkamer doorzocht en worden meestal sieraden, maar ook geld meegenomen. Een inbraak in een woning heeft een behoorlijke impact op de bewoners en brengt veel onrust teweeg. Voorkomen is dan ook beter als genezen. Gelet op het bovenstaande is het van belang dat de achterdeur van Uw woning voorzien is van een goed slot. Wanneer u er nog een of twee schaven bij plaatst is het voor de inbrekers erg lastig om binnen te komen. Verder adviseer ik U maar met name de ouderen om ook overdag de achterdeur op slot te houden vooral wanneer U niet kunt zien of horen wie er bij U binnen komt. Ik begrijp best dat dat wel eens lastig kan zijn maar op deze manier geeft U insluipers geen kans. Nog enkele tips Bel de politie als U vreemde 'gasten' in de straat ziet lopen welke zich verdacht gedragen. Noteer kentekens van auto's wanneer U denkt als er iets niet klopt. Let ook op het huis van Uw buurman (sociale controle). Bel de politie bij elke verdachte situatie dus ook 's nachts. OOSTRUM's WEEKBLAD

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 1