lichte Art Nouveau-ornamentiek vorig jaar door de Gemeente Venray is voorgedragen tot plaatsing op de rijksmonumentenlijst. Brief aan Nederlandse Spoorwegen met betrekking tot geluidshinder NS station Venray De brief die namens de Dorpsraad Oostrum aan de Nederlandse Spoorwegen is gezonden over de geluidshinder van het NS station Venray en het daarop van NS verkregen antwoord, zijn in zijn geheel opgenomen in het Oostrums Weekblad nr. 36. Mededelingen van de voorzitter: De voorzitter deelt in de vergadering mede dat een afvaardiging van de dorpsraad een gesprek heeft gehad met het kerkbestuur over de mogelijke aanleg van een pad vanaf het dorpsplein achter de kerk langs, naar de Vlasakker. Dit om bij bijzondere kerkdiensten zoals processies, begrafenissen e.d. de mogelijkheid te hebben om vanuit de kerk zonder de Mgr. Hanssenstraat te hoeven gebruiken, naar de begraafplaats te kunnen gaan. Het pad zal aan de Vlasakker worden voorzien van een (afsluitbare) poort om zodoende oneigenlijk verkeer te vermijden. Het kerkbestuur heeft dat plan op tekening laten uitwerken. De dorpsraad is nog in gesprek met de gemeente om zodoende te bezien of de gemeente niet het eerste deel van het pad, aansluitend aan het dorpsplein, voor haar rekening wil nemen. Voor het overige deel van het pad zijn nog voldoende klinkers op voorraad. Indien een en ander de goedkeuring zal krijgen dan zullen de klinkers door leden van de dorpsraad en enkele vrijwilligers worden gelegd. Aan de voorzitter is de vraag gesteld of en in hoeverre de V.V. Oostrum permanent de beschikking zou kunnen krijgen over een tweetal vlaggenmasten die thans in het bezit zijn van de dorpsraad. Na overleg en stemming tijdens de vergadering hebben de leden van de dorpsraad in meerderheid gekozen voor het niet permanent ter beschikking stellen van de vlaggenmasten aan enige vereniging in Oostrum. De redenen daarvoor zijn als volgt; - De vlaggenmasten zijn in het verleden geschonken aan de Dorpsraad Oostrum ten behoeve van de Oostrumse gemeenschap; - Permanent gebruik door één of meerdere verenigingen maakt gebruik door anderen moeilijk zoniet onmogelijk; - De vlaggenmasten worden thans onmiddellijk na gebruik droog gelagerd hetgeen de levensduur van zowel de mast als het koord aanzienlijk verlengd; - Vandalisme of andere buitensporige slijtage is bij het huidige gebruik bijna uitgesloten; - De vlaggenmasten zijn door alle verenigingen van Oostrum te gebruiken mits dat gebruik samenhangt met een bijzondere gelegenheid en niet permanent is en uiteraard in overleg met de dorpsraad. Dorpsradenoverleg Ook in 2002 zal naar verwachting de gemeente aan het dorpenfonds een bedrag van fl. 100.000,- ter beschikking stellen ten behoeve van projecten die in de tien kerkdorpen zullen worden uitgevoerd. Voor Oostrum zal het project worden aangemeld voor herinrichting en verfraaiing van de groenstrook welke is gelegen aan de Mgr. Hanssenstraat in het verlengde van het pleintje waar het Oostrums Bolwerk staat; Evaluatie eerste halfjaar Oostrums Weekblad Voor de toelichting op de evaluatie van het Oostrums Weekblad voorde eerste helft van 2001, geeft de voorzitter het woord aan Annemarie Linskens van de redactie die als volgt bericht; Gezien de financiële voortekenen die er zijn op basis van de resultaten van het eerste halfjaar, lijkt het Oostrums Weekblad uit de rode cijfers te komen. Een voorzichtig prognose laat zien dat het jaar 2001 naar verwachting in financieel opzicht positief zal worden afgesloten. In de eerstvolgende vergadering van de dorpsraad op 9 oktober 2001 zullen de tarieven voor 2002 worden besproken en vastgesteld. De voorzitter stelt vast dat het Oostrums Weekblad er goed verzorgd uitziet. Hij bedankt de redactie van het Oostrums Weekblad voor haar inspanning en toewijding. Mondeling verslag van de diverse commissies Wergroep II: Dhr. Vermeulen voorzitter van de werkgroep Openbare werken meldt het volgende: Brief aan gemeente Venray inzake straatmeubilair en groenvoorziening. Door de dorpsraad is aan de gemeente een brief gezonden waarin wordt gevraagd om de zitbank op de hoek van de Hoefslag en Mgr. Hanssenstraat terug te plaatsen. Tevens is de gemeente verzocht om een aantal struiken te vervangen op het pleintje hoek Geijsterseweg/Mgr. Hanssenstraat. Een aantal struikjes zijn kapot gegaan omdat zij zijn verplaatst in verband met grondwerkzaamheden. Dhr. Vermeulen heeft met betrekking tot deze zaken contact gehad met mevr. Peters van de gemeente Venray die vervolgens heeft toegezegd dat zowel de zitbank als de struikjes zullen/kunnen worden vervangen.

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 4