Vaststellen agenda De agenda wordt conform het concept vastgesteld; 1. Opening door de voorzitter 2. Vaststellen van de agenda 3. Notulen van de dorpsraadvergadering van 10 juli 2001 4. Ingekomen en uitgegane stukken mededelingen 5. Dorpsradenoverleg 6. Evaluatie eerste halfjaar Oostrum's Weekblad 7. Mondeling verslag van de diverse commissies 8. Nieuwe inwoners 9. Rondvraag en sluiting Ontvangen en verzonden stukken Mededelingen Informatiebijeenkomst Van Broekhuizenstraat op 16/08/2001 Op donderdag 16 augustus 2001 heeft op initiatief van de gemeente Venray een informatieavond plaatsgevonden welke in het teken stond van de aanleg van riolering en bestrating op het gedeelte van de van Broekhuizenstraat dat is gelegen tussen de Geijsterseweg en de Spralandweg. De informatieavond had niet enkel tot doel de bewoners te informeren maar was ook bedoeld als inspraakavond om samen met de bewoners te bezien welke eventuele wensen in de uitvoering van het project realiseerbaar zijn. Brief aan gemeente Venray m.b.t. gemeentelijk beleid inzake recreatiewoningen In de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum van 10 juli jl. zijn vragen gesteld over de woonbestemming van de woningen welke zijn gelegen op het 'Pare de Witte Vennen'. De woonbestemming van die woningen is in verband gebracht met het aan Oostrum toe te wijzen woningcontingent. Op 14 juli 2001 is daartoe een brief aan B&W van de gemeente Venray gezonden waarin vragen zijn gesteld met betrekking tot de kwantitatieve gevolgen voor de reguliere woningbouw in Oostrum ingeval de woningen op het 'Pare de Witte Vennen' als regulier en permanent te bewonen woningen worden gezien. Van B&W hebben wij daartoe het navolgende antwoord ontvangen: In antwoord op uw vragen met betrekking tot de recreatiewoningen in 'Pare de Witte Vennen' delen wij u het volgende mede. Deze woningen liggen op grond met de bestemming Verblijfsaccomodatie 1In het bepaalde in artikel 2 lid 3 van de bestemmingsplanvoorschriften is bepaald dat het gebruik voor permanente bewoning van deze opstallen niet is toegestaan. Deze woningen worden in het bestemmingsplan ZOMER-woningen genoemd, hetgeen een vorm van recreatiewoningen is. Wij zijn niet voornemens deze ZOMER-woningen binnen de 'rode contour' te trekken. Als gevolg hiervan kan er geen sprake zijn van omzetting van deze woningen tot 'gewone woningen'. Permanente bewoning van deze woningen zal dan ook niet worden toegestaan. Indien op enig moment de ZOMER-woningen tot 'gewone woningen' zouden worden omgezet (hetgeen dus vooralsnog niet aan de orde is), zouden hiervoor contingenten moeten worden ingezet. Het besluit de rode contour rond deze woningen te leggen, zou daarom ingrijpende gevolgen hebben voor de woningbouw in Oostrum. Brief aan kerkbestuur met betrekking tot de begraafplaats Trans Cedron. Eveneens zijn in de openbare vergadering van 10 juli jl. zijn vragen gesteld over de ruiming van (monumentale) graven en grafstenen indien de grafrechten zijn vervallen en niet meer worden verlengd. Het kerkbestuur heeft met betrekking tot de gestelde vragen de procedure tot ruiming als volgt weergegeven; - Zodra de grafrechten verlopen zijn, ontvangen de nabestaanden tijdig bericht, zodat zij de grafrechten eventueel kunnen verlengen; - Vervolgens vindt er een publicatie van voorgenomen ruimingen van graven plaats indien een anders van de nabestaanden niet te achterhalen is of van wie geen antwoord is ontvangen op het schrijven over de verlopen grafrechten; - Daarna kan in principe tot ruiming worden overgegaan; - Volgens een arrest van de Hoge Raad vervallen niet alleen de graven maar ook de grafmonumenten dan aan het kerkbestuur; - De Commissie Kerkhof wint alvorens tot ruiming over te gaan, advies van een externe deskundige in of een graf(steen) monumentale waarde heeft. Zo ja, dan blijft het monument behouden voor het nageslacht. Ter informatie deelt het kerkbestuur nog mee, dat het in 1909 gestichte Kruiswegpark "Trans Cedron" bestaande uit een grot met Calvarieberg, 11 kapellen met kruiswegstaties en een toegangshek met

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 3