Geluidshinder NS-Sation Venray Via de openbare vergadering van de dorpsraad van juli ji. werd door een aantal inwoners van Oostrum aandacht gevraagd voor de geluidshinder veroorzaakt door het NS-station Venray. Op basis van de geuite klachten hebben wij de NS het navolgende gevraagd; het geluidsniveau van de omroepinstallatie zodanig af te stellen dat het geluld enigszins beperkt blijft tot de directe omgeving van het perron; de frequentie van berichtgeving af te stemmen op de dienstregeling zodat geen berichten worden omgeroepen op momenten dat geen treinverkeer plaatsvindt. Van de NS hebben wij daarop het navolgende antwoord ontvangen: Uw klacht m.b.t. de geluidsoverlast is besproken met een tweetal instanties. In de eerste plaats met de actieverantwoordelijke voor het daadwerkelijk laten omroepen van de berichten waaraan u refereert. Het uitzenden van de berichten is geheel automatisch. Het bericht wordt door een systeem uitgelezen van een CD-rom en kan op ieder willekeurig tijdstip worden uitgezonden. Het is natuurlijk voor de hand liggend dat dit op een zodanig tijdstip moet gebeuren dat er ook redelijkerwijs reizigers op de perrons aanwezig zijn. Helaas voldoet de apparatuur waarmee deze berichten worden uitgezonden nog niet geheel aan de specificaties v.w.b. het instellen van berichten. Om u een voorbeeld te geven, stel een tekst wordt ingesteld om 5 minuten voor aankomst van een trein te worden gedraaid maar om een of andere reden moet er een aantal seconden voor het bericht moet klinken handmatig een ander bericht worden uitgezonden. Dan heeft dit effect op de insteltijd van het automatische bericht. Deze insteltijd wordt dan blijvend naar achter geschoven. Zo kunt u zich voorstellen dat als dit een aantal malen per dag gebeurt er niets meer overblijft van de juiste insteltijd. Om u hiervan niet het slachtoffer te laten zijn is er hedenmorgen een schrijven uitgevaardigd naar alle functionarissen die de omroep verzorgen op de Noordelijke Maaslijn met het dringende verzoek om bij versperringen en aankondigingen van werkzaamheden geen gebruik meer te maken van voorgeprogrammeerde berichten. Berichten hieromtrent zullen nu enkel nog handmatig enige minuten voor het vertrek van een trein worden ingebracht totdat de apparatuur geheel conform de eisen zal zijn aangepast. Ter informatie kan ik mededelen dat het volumeniveau om 22.00 uur standaard op alle stations in de regio al wordt teruggebracht tot 50% van de normale sterkte i.v.m. geldende milieuwetgeving. Voor wat betreft het volume van de installatie is een verzoek neergelegd bij Rail Infra Beheer om dit te onderzoeken. Over de uitslag van dit onderzoek hoop ik u zo spoedig mogelijk te kunnen berichten. Ik hoop u hiermee voorlopig voldoende te hebben ingelicht en een bijdrage te hebben kunnen leveren aan het terugdringen van de geluidshinder op het station te Venray. Naschrift NS: Inmiddels hebben wij bericht ontvangen dat de firma Strukton Telecom in opdracht van Rail Infra Beheer het geluidsniveau op het station Venray tot het minimum heeft teruggesteld. Hopelijk dat dit samen met de vorige actie tot het gewenste resultaat heeft mogen leiden. Mocht u verder hieromtrent nog vragen hebben of verloopt e.e.a. niet zoals afgesproken dan verneem ik dit graag van u. Er op vertrouwende u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd Zaterdag 8 september bloemenactie van de Aostrumse Zangkompeneej. Het is reeds een traditie en dat willen wij wel zo houden. Op zaterdag voor de Aostrumse kermis is de jaarlijkse rondgang van de Aostrumse Zangkompeneej. Een bloemetje van de Aostrumse Zangkompeneej brengt het zonnetje in huis. En dat wilt u toch niet missen, 1

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 3