1Wat is de reden voor het uitstel tot 1 juli a.s. voor de bouwstart in het nieuwe bestemmingsplan? Antwoord: De aanleg van de openbare werken in het uitbreidingsgebied van Oostrum heeft, o.a. door weersomstandigheden, enige vertraging opgelopen (van ongeveer één maand). Het gevolg hiervan is dat deze werkzaamheden pas 1 juli 2001 gereed zullen zijn. 2. Waarom worden, naar verluidt, de projectmatige woningen in het nieuwe bestemmingsplan voorzien van platte daken, terwijl dat voor de particuliere woningbouw aan de overkant van de straat niet is toegestaan? Antwoord: Planvorming van de nieuwe uitbreidingslocatie Oostrum is mede gebaseerd op een samenhangend stedenbouwkundig plan, aangevuld met een aantal architectonische richtlijnen. Binnen het plan is een onderscheid gemakt tussen een aantal gebiedjes die. gebonden aan enkele vaste beeldmerken voor het gehele gebied, elk hun eigen richtlijnen hebben. Daardoor ontstaat samenhang in diversiteit. Bij de verdere planuitwerking bleek, dat bij het strikt toepassen van de voorgeschreven beeldkenmerken een ruimtelijk beeld ontstond, dat eigen Lijk niet gewenst was: doordat sprake was van woningen in twee lagen met daarop een kap, evenwijdig aan de weg, werd het beeld veel te dominant (hoog en gesloten). Aanvullende studie heeft er vervolgens toe geleid, dat door het Laten vervallen van de extra kap het straatprofiel verbeterde en elke woning als zodanig zich individueler en losser presenteerde. Gevolg hiervan was wel, dat ten opzichte van de rest van het gebied het beeld meer afweek. Uit stedenbouwkundig en architectonisch oogpunt was dit echter verantwoord, omdat sprake is van een complete straatwand en niet van een individueel geval. Kortom, er is inderdaad sprake van een afwijking, maar deze leidt tot een stedenbouwkundige verbetering van de totale uitstraling. 3. Hoe is het mogelijk, dat nabij Nestlé en Frans Maas een 30km zone van toepassing is terwijl daar geen sprake is van een woonwijk of dorpskern. Antwoord: Met betrekking tot 30 km zones kan het volgende vermeld worden: 30 km zones kunnen buiten woonkernen en woonwijken ook in verblijfsgebieden ingesteld worden. Industrieterreinen kunnen ook aangemerkt worden als verblijfsgebied. Het industrieterrein(tje) nabij de Nestlé en Frans Maas is nog niet formeel als 30 km zone ingericht; de borden zijn dus op voorhand aangebracht (de gemeente is ook wel eens te vlug...) Indien daar onoverkomelijke bezwaren tegen zijn kunnen ze tijdelijk verwijderd worden en teruggeplaatst worden als de weg als zodanig is ingericht.

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 3