Dorpsraad "werkcomité oostrum" 30e jaargang nr. 18 3 mei 2001 Redactie: e-mailadres: oostrumsweekbladflJDlanet.nl A. Linskens, Buitenhof 13, 5807 BW Oostrum Tel. 550566. Rabobank: 14.00.01.751 Bezorging: "Periodiek", tel. 582877. Abonnementsprijs: 20,00 9.08 per jaar. Sluitingstermijn in te leveren kopij Maandagavond 18.00 uur. secretariaatBuitenhof 20, 5807 BW Oostrum Wijziging voorrangssituaties fietsoversteken Via deze brief willen wij u informeren over enkele wijzigingen met betrekking tot de voorrangsregelingen op enkele fietsoversteken in Venray Het gaat om een vijftal ongelijkwaardige kruisingen waarbij fietsers nu van links én rechts voorrang hebben op automobilisten. Het gaat dus niet om de nieuwe verkeersregel die op 1 mei 2001 ingaat. De gemeente zal met duidelijke borden aangeven dat fietsers op deze kruisingen geen voorrang meer hebben. De verkeersouders geven in samenwerking met 3VO (het voormalige Veilig Verkeer Nederland) op de scholen in Brukske en Landweert voorlichting over deze aanpassing én de nieuwe verkeersregels die op 1 mei a.s. ingaan. De regel die op 1 mei ingaat heeft betrekking op voorrang van rechts op gelijkwaardige kruisingen. De aanpassing van de fiets oversteekplaatsen betreffen de ongelijkwaardige kruisingen. Deze zijn: 1Stationsweg/fietspad Fluitekruid 2. Henri Dunantstraat/fietspad St. Servatiusweg-Brukske 3. Kruidenlaan/fietspad Landweert 4. Klaproos/fietspad Landweert 5. Sleutelbloem/fietspad Landweert De bedoeling is in de loop van april de kruisingen aan te passen. De planning is als volgt (een en ander afhankelijk van de weersomstandigheden) Stationsweg: 20 april Klaproos: 23 april Henri Dunantstraat: 24-25 april Kruidenlaan: 26 april Sleutelbloem: 27 april Door het plaatsen van borden kan de weggebruiker zien dat de situatie is gewijzigd. Ook wordt de bestrating aangepast. Het fietspad wordt op de oversteekplaatsen onderbroken. Een andere situatie is de kruising Merseloseweg-Langeweg. Hier kruisen twee fietsroutes elkaar. Nu nog heeft het fietsverkeer op de Merseloseweg voorrang op het fiets- én autoverkeer op de Langeweg. Dit kruispunt wordt omgezet in een gelijkwaardige kruising. Ook hier wordt de bestrating aangepast en worden waarschuwingsborden geplaatst. Bovendien komen er twee voetgangersoversteekplaatsen bij. Deze kruising zal op 17-18-19 april aangepast worden. OOSTRUM's WE KBLAD

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 1