BEIERSE AVOND MET HOUTZAAGWEDSTRIJDEN ZATERDAG 7 APRIL IN DE KARKLINGEL TE OOSTRUM Attentie attentie Bloemenactie Korfbalvereniging Oostrum 12 april 2001, rond de klok van 18.00 uur Zaterdag 7 april organiseert De Eikenhofkapel uit Oostrum alweer de derde editie van de Beierse avond. Ook dit jaar weer in goede samenwerking met café-zaal De Karklingel. Deze avond zal ook plaatsvinden in De Karklingel. Om 20.30 zal De Eikenhofkapel de avond openen. Zij staan garant voor een zeer afwisselend programma. Het repertoire bestaat uit dans- en amusementsmuziek, Egerlander en Tsjechische muziek. De kapel is in 1972 opgericht door leden van de harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum. Zij bestaat momenteel uit 20 leden en staat o.l.v. Gerard Kessels, instructeur is Pieter Poels. De kapel heeft al vele optredens op haar naam staan in zowel binnen- als buitenland. Op het WMC in 1998 werd een eerste prijs behaald in de heuvelklasse. Vanaf 22.00 zal blaaskapel De Hosbengels uit Deurne het muzikale roer overnemen. Deze kapel is een ruime 20-mans formatie gevormd uit de Koninklijke Harmonie Deurne, en is al geruime tijd een van de bekendste blaaskapellen uit de Brabantse regio. In het begin slechts als begeleiding tijdens de carnaval, maar door grote persoonlijke inzet en onder bekwame leiding heeft de kapel zich ontwikkeld tot een amusementorkest van klasse, dat vooral grote faam geniet door de veelzijdigheid van het muziekprogramma. Het repertoire bevat inderdaad vele vormen van populaire blaasmuziek, waarbij ook de bekende top 40 nummers niet worden gemeden. Hoogtepunten van de kapel zijn o.a. het uitbrengen van een eigen CD, de reizen naar Luxemburg, Duitsland en Polen. De kapel staat onder deskundige leiding van Jan van der Loo. Evenals de voorgaande jaren zullen er ook nu weer houtzaagwedstrijden plaatsvinden. Een 20-tal teams zal de strijd aangaan met elkaar. Ook dit is een spektakel van de eerste orde. Er wordt letterlijk tot op het scherpst van de snede gestreden voor de overwinning. Dit jaar zullen er ook weer enkele damesteams deelnemen. Geheel in stijl kunnen de bezoekers genieten van goede muziek, een heerlijke pul bier en duitse broodjes met worst. Ter bevordering van de sfeer zou de organiserende vereniging het op prijs stellen als de bezoekers en deelenemende teams zoveel mogelijk in aangepaste kleding verschijnen. De presentatie van de avond is wederom in de vertrouwde handen van Peter van Els, welke op zeer ludieke wijze het publiek, de zaagteams en de muzikanten weet te bespelen. Uiteraard is de toegang tot deze avond geheel gratis. Tot ziens op zaterdag 7 april in De Karklingel te Oostrum.

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 19