bedrag ad. fl. 100.000.- zijn vervolgens goedgekeurd door wethouder Driessen. leder kerkdorp krijgt fl. 500.- voor verfraaiing van de bloembakken op de dorpen. Oostrum krijgt fl. 4500.- voor de aanschaf van vier verplaatsbare bloembakken op het Dorpsplein. Oostrum heeft voor 2001 genoegen moeten nemen met een kleiner deel uit het dorpenfonds omdat Oostrum in 2000 al fl. 33.500 heeft gekregen voor de verplaatsing vanu Het Bolwerk" en de herinrichting van de hoek Geijsterseweg Mgr. Hanssenstraat. De woningbouw op de kerkdorpen is tevens onderwerp van gesprek geweest in het dorpsradenoverleg. Navraag bij de gemeente heeft geleerd dat de inventarisatie rondom stankcirkels en cumulatieve stankcirkels inmiddels is afgerond. Medio februari zal de gemeente meer duidelijkheid kunnen geven met betrekking tot de situatie per kerkdorp. Op dat moment zal ook worden bekeken hoe hierover het beste kan worden gecommuniceerd. Het dorpsradenoverleg wil een gesprek aanvragen met de gemeente om gezamenlijk te bezien hoe de kerstboomversnippering of verbranding in 2002 het beste gestalte kan worden gegeven. Ook wil men met de gemeente nog praten over een mogelijke verhoging van de gemeentelijke bijdrage. Voor Oostrum was dat in 2001 fl. 100.-) Mondeling verslag van de diverse commissies Werkgroep II: Dhr. Vermeulen voorzitter van de werkgroep Openbare werken meldt het volgende: Op 14 februari 2001 heeft hij een gesprek met Martha Peeters van de gemeente met betrekking tot de aanleg en plaatsing van de speeltoestellen op het speelterrein aan de Watermolenstraat. De speeltoestellen zijn inmiddels in Venray gearriveerd en tijdelijk opgeslagen op het terrein van de NLW-bedrijven. De Dorpsraad Oostrum beschikt over twee vlaggenmasten die voor speciale gelegenheden ook voor de Oostrumse verenigingen beschikbaar zijn. Daarnaast beschikt de dorpsraad over de Limburgse-, de Gemeente-, en de Nederlandse vlag. De sleutel voor de paaltjes ter afsluiting van het Dorpsplein is momenteel in handen van Dhr. Holtackers. De u inrittussen het gemeenschapshuis en het WoZoCo complex mag niet worden afgesloten. Deze niet officiële toegang tot het dorpsplein moet uit veiligheidsoverwegingen en voor de bereikbaarheid van het WoZoCo-complex door brandweer en andere hulpdiensten altijd toegankelijk blijven. Het plaatsen van een verkeersbord met daarop de aanduiding dat inrijden verboden is, wordt vooralsnog afgeraden. Met betrekking tot de geplande aanleg van een Jeu de Boulesbaan op het Dorpsplein geeft Dhr. Valckx namens het bestuur van de Stichting Gemeenschapshuis Oostrum te kennen dat zij bezwaren heeft tegen de voorziene aanleg van de baan direct tegen het gemeenschapshuis bij de (nood)uitgang. Voorgesteld wordt alvorens hierover inhoudelijk met elkaar van gedachten te wisselen, eerst een brief aan de gemeente te sturen waarin de geplande locaties zijn aangegeven en waarbij primair om toestemming en advies van de gemeente wordt gevraagd. Indien blijkt dat de aanleg van een Jeu de Boulesbaan op het Dorpsplein tot de mogelijkheden behoort zal verder overleg binnen de Oostrumse gelederen plaatsvinden. Werkgroep lil: Mevr. Tromp-Brand voorzitter van de werkgroep Onderwijs, Sport, Sociale en Culturele zaken meldt het volgende: Door de commissie welzijn van de gemeente zijn werkbezoeken afgelegd aan de jeugdsooszen in Oostrum, Oirlo en Leunen. De commissie o.a. bestaande uit een tweetal welzijnsambtenaren en wethouder Driessen was tevreden over hetgeen op de kerkdorpen werd aangetroffen. Wel blijken er nog grote verschillen te bestaan over de wijze waarop de jeugdsooszen hun activiteiten organiseren. Hierbij wordt door de jeugdsoos OJC Watjang te Oirlo een voorbeeldfunctie vervuld. - Bij het bezoek aan de jeugdsoosu De Watermolenviel het (gelukkig) ook de aanwezige gemeentelijke dienaren op dat goede verlichting ontbrak. Op aanwijzing van de wethouder werd daarvan onmiddellijk een aantekening gemaakt. - De KBO heeft ook te kennen gegeven om eventueel gebruik te willen maken van De Watermolen. Dat lijkt een goede zaak en maakt De Watermolen tot een multifunctioneel gebouw ten dienste van de Oostrumse gemeenschap. Werkgroep IV: Dhr. Holtackers lid van de werkgroep Volkshuisvesting, Ruimtelijke ordening, Grondbeheer en Milieu meldt het volgende: Dhr. Frederix meldt dat vanuit het omwonende-comité overleg is geweest met de TBS-kliniek. De huidige directeur Dhr. de Beer heeft desgewenst verklaard dat er inderdaad vanuit de huidige directie van de TBS- kliniek plannen bestaan om een werkplaats, een stilteruimte en een keuken te bouwen. Resocialisatie vanuit deze ruimtes zou tot de mogelijkheden kunnen behoren. Anderzijds lijkt de stelling van de gemeente Venray nog steeds zo te zijn dat een eventuele resocialisatieafdeling van de TBS-kliniek is voorzien op het terrein van het Vincent van Gogh-instituut te Venray. Er is momenteel erg veel onduidelijkheid over de mate van

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 3