It Telefonische Hulpverlening "Hallo met De Kindertelefoon Meteen vanuit mijn werk race ik naar Venlo; mijn dienst bij de Kindertelefoon begint om zes uur en ik wil nog even rustig zitten voordat ik moet beginnen. Om kwart voor zes kom ik bij de Kindertelefoon aan. Ik blader door het log boek om te kijken of er nog belangrijke telefoontjes zijn geweest, onder an dere van vaste bellers. Mijn collega vertrekt en ik ga achter de telefoon zit ten; die al snel rinkelt. "Hallo met de Kindertelefoon..." Het is stil aan de andere kant. "Je hebt het nummer van de Kindertelefoon gebeld; wil je misschien iets vragen of vertellen?" Er wordt opgehangen.... Op het verslag dat er van ieder gesprek gemaakt wordt, omschrijf ik dit ge sprek als 'een stille'. Al snel gaat de telefoon weer: "Hallo met de Kindertele foon..." Het is weer stil aan de andere kant. Aan het tikken van de klok op de achtergrond hoor ik dat het dezelfde beller is als daarnet. "Vind je het nog moeilijk om iets te zeggen?" Nog steeds geen reactie, maar er wordt niet opgehangen. "Zal ik eerst iets vertellen over de Kindertelefoon en dan kunnen we daarna kijken of je dan iets durft te zeggen Omdat ik geen reactie krijg begin ik met mijn verhaal over de Kindertelefoon: "De Kindertelefoon is ieder dag bereikbaar van 2 uur 's middags tot 8 uur 's avonds, je kunt er voor alles terecht. Als je bijvoorbeeld vragen hebt over huiswerk, of over verliefd zijn en verkering. Je kunt ook bellen als je iets meegemaakt hebt, waarover je wilt vertellen; je kunt zelfs bellen als jij je ver veelt. Bellen naar de Kindertelefoon is helemaal gratis en het gesprek wordt niet op de telefoonrekening van je ouders vermeld; bovendien hoef jij je naam niet te zeggen als je belt". Nog steeds krijg ik geen reactie van de beller; ik vraag of er nog iemand is aan de andere kant van de lijn. Dan hoor ik: "Ja... en ik wil graag iets vertel len". Ik antwoord, dat ik graag wil luisteren. Blijkbaar heb ik het vertrouwen van de beller gewonnen, want hij begint te vertellen. Een heel levensverhaal krijg ik te horen, waarin heel veel gebeurd is en waarvan ik een aantal keren kippenvel krijg. Het komt erop neer dat de beller op dit moment helemaal óp is, van alles wat er gebeurd is en hij weet niet meer wat te doen; angst en paniek hoor ik in de stem van dit kind|ees verder op pagjna 17 t i M 8 8 ft Postbus 283 - 5900 AG Venlo 55

Oostrum's Weekblad | 2001 | | pagina 15