en enkele gemeenteambtenaren gaven blijk van hun belangstelling. Samen met Harrie Holtackers, voorzitter van de Dorpsraad, werd op feestelijke wijze de kerst verlichting ontstoken door de wethouder in de midden op het plein geplaatste kerstboom. De verlichting is door de gemeente beschikbaar gesteld. Een gebaar dat algemeen gewaardeerd wordt. In zijn toespraak ging de wethouder in het kort in op de problematiek, die in de achterliggende periode gespeeld heeft ten aanzien van de realisering van het totale herinrichtingsplan: dorpsplein en ontsluiting kerk gebouw/pastorie. Bewust sprak hij daarom van realisering van fase I. Binnen enke le weken zullen lei- lindes geplaatst worden nabij het gemeenschapshuis. Ook de afscheiding tussen Mgr. Hanssenstraat en Dorpsplein moet nog aangebracht word en, tevens zullen ter verfraaiing van het plein verplaatsbare bloembakken aange bracht worden. Weth. Driessen sprak de hoop uit dat binnen af-zienbare tijd wegen gevonden worden, die ertoe leiden dat gemeente samen met Oostrum (kerkbe stuur, dorpsraad en derden) het totale herinrichtingsplan kan worden voltooid. De wethouder zegde toe in de Mgr. Hanssenstraat een zestal extra parkeerplaatsen te realiseren. Hr. Holtackers wees erop dat via zelfwerkzaamheid de Oostrumse gemeenschap best bereid is een steentje bij te dragen. Hij sprak een dankwoord aan het adres van allen, die hebben bij-gedragen tot de realisering van het ver nieuwde dorpsplein. Als blijk van waar-dering voor de wijze, waarop de medewer kers van Heijmans het project ge-realiseerd hebben, overhandigde hij een enve loppe met als inhoud een bij-drage aan de personeelskas. Onder het genot van een glaasje Glühwein met oliebollen werd op het dorpsplein nog wat nagepraat. Millenniumboom. De gemeente Venray heeft bij de eeuwwisseling aan elk dorp een millenniumboom aangeboden. Het planten hiervan is in Oostrum bewust opgeschort, omdat het plan was deze te planten op het gerenoveerde dorpsplein. Bij nader inzien zijn gemeen te samen met dorpsraad hierop teruggekomen, omdat de aanvankelijk geplande plaats toch minder geschikt leek dan verwacht. Besloten is toen om deze boom te planten bij het pleintje bij het Bolwerk op de hoek van de Geysterseweg/ Mgr. Hanssenstraat. Gekozen is voor een Magnolia in boomvorm. In het voorjaar kan men genieten van een ware bloemenpracht. Op verzoek van de dorpsraad heeft de scheidend secretaris J. Janssen de handeling verricht met assistentie van Henk Vermeulen namens de werkgroep, die betrokken was bij de herinrichting van het pleintje. Dorpsraad Oostrum wenst alle inwoners Prettige Feestdagen en een Voorspoedig 2001. Wijziging secretariaat Dorpsraad Met ingang van 1 januari 2001 is het nieuwe adres van het secretariaat als volgt: de heer Jos Christians, Buitenhof 20, 5807 BW Oostrum 5

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 5