aanpassing van de verlichting en maatregelen bij het NS- Station. Na voltooiing van de werkzaamheden op het dorpsplein zal de door de gemeente bij de eeuwwisseling beschikbaar gestelde millenniumboom op het plein geplant worden. In tegenstelling tot eerder ontvangen informatie is in week 37 niet gestart met het bouwrijp maken fase 1 van het bestemmingsplan.Vernomen wordt dat er de voorkeur aan wordt gegeven dat het bouwrijp maken en starten met de nieuwbouw zo dicht mogelijk bij elkaar liggen. De aspirantbouwers zijn hierover rechtstreeks geïnformeerd. Uitgaand van de huidige situatie zullen de werkzaamheden starten in het voorjaar 2001. Het geduld wordt bij velen, waaronder de dorpsraad, wel heel erg lang op de proef gesteld. Het dorpsradenoverleg besteedde aandacht aan de kermissen op de kerk dorpen. Nogmaals wordt door de verantwoordelijke wethouder benadrukt dat slechts op de grotere kerkdorpen (Leunen, Oostrum, Ysselsteyn) de kermissen rendabel zijn. Niettemin blijft hij een voorstander van handha ven van de eigen dorpskermis, voorzover hieraan plaatselijk behoefte is en zolang dit financieel haalbaar blijft. B W gaf te kennen wederom in het voorjaar 2001 op werkbezoek te wil len gaan naar de diverse dorpen, mits de dorpsraad hiermee instemt. De dorpsraad Oostrum besluit positief te reageren op dit verzoek. Afgaand op enkele spontane reacties kan B W rekenen op een paar kritische vragen. Vooraf zullen wij het werkbezoek van 1999 nogmaals evalueren. Op 15/11 zullen de werkzaamheden starten aan het dorpsplein. Een ge deelte van de Mgr. Hanssenstraat (bij de ingang van de kerk) wordt op nieuw bestraat. Ongeveer een week zal hierdoor het verkeer worden om geleid. Volgens planning zullen de werkzaamheden aan het plein uiterlijk 22 december zijn afgerond. Een drietal bomen moeten worden verwijderd. De dorpsraad heeft schriftelijk gereageerd op de voorlopige locatiekeuzes AZC. Vergadering neemt kennis van de inhoud van de brief. Onze brief vormt samen met de overige reacties onderwerp van bespreking op de vergadering van de voorlopige klankbordgroep AZC op 28/11Het op te stellen inspraakrapport vormt de basis voor de verdere advisering van achtereenvolgens de Klankbordgroep, het college van B W, de raads commissies Alg. Zaken en Stedelijke Ontwikkeling. Alle aangevoerde argu menten worden meegewogen in de advisering aan het college en de gemeenteraad. Op Zondag 26/11 vindt de jaarlijkse intocht van Sinterklaas plaats. Om 14.08 uur arriveert Sint met zijn gevolg per trein in Oostrum. In een open landauer voorafgegaan door harmonie, kinderen en belangstellenden gaat de Sint naar het gemeenschapshuis. In week 47 zullen leden van de dorpsraad een huis-aan-huis actie houden, waarvan de opbrengst be stemd is voor de Sinterklaasintocht met tractatie voor de kinderen alsmede kerstpakketten voor Oostrumse mensen, die verblijven in een ziekenhuis, 5

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 5