"centrumplan" is ingedeeld in vak A(dorpsplein), vak B(gedeelte rond kerk gebouw tot aan Mgr. Hanssenstraat incl. trappenpartij bij kerkgebouw) en vak C(ontsluitingsweg achter pastorie en kerkgebouw richting Vlasakker). Voor het totale plan is een krediet beschikbaar van ƒ450.000,00. Dit is ruimschoots onvoldoende om het totale plan (A, B en C) te realiseren. Afgaand op verkregen informatie op 23/08 is er nog 395.000,- beschik baar. Het dorpsplein zou afgerond een investering vergen van ƒ330.000,00. Het kerkbestuur is bereid de benodigde grond voor realise ring van het totaalplan gratis beschikbaar te stellen onder voorwaarde dat gemeente dan de herinrichtingskosten voor haar rekening neemt ofwel een vergoeding voor de grond ontvangt gebaseerd op de prijs, die ook van toepassing was bij de grondtransactie tussen "Wonen Venray" en ge meente bij de totstandkoming van het appartementencomplex. In het laatste geval zal kerkbestuur dan uiteraard de kosten voor haar rekening nemen. Overleg hieromtrent is lopende. Om tot een sluitende exploitatie van 't Oostrums Weekblad te komen zijn ingrijpende tariefsaanpas-singen noodzakelijk. Het voorstel is om met in gang van 01.01.2001 het abonnement op ƒ25,00 (nu ƒ17,50 te brengen. Ook een noodzakelijke aanpassing van advertentietarieven en verenigings- bijdrage op basis van aangeleverde kopij zal het gevolg zijn. Dit alles vindt zijn oorzaak in de sterke tariefsaanpassingen bij NLW- bedrijven. Een werkgroep wil in november met een afgerond voorstel komen. In overwe ging wordt gegeven om niet meer wekelijks maar om de veertien dagen te verschijnen. De actualiteit hoeft hier nauwelijks onder te lijden. De Gemeentelijke Klankbordgroep AZC heeft kennis genomen van de vooral in Oostrum lopende geruchtenstroom over de mogelijke vestiging van een AZC met name op het bedrijventerrein van Nelissen- van Egteren aan de Stationsweg. Namens de Dorpsraad Oostrum heeft mw. Maria van de Boogaard zitting in de Klankbordgroep. Ook plaatselijk is er een werk groep geformeerd bestaande uit een drietal niet-leden van de dorpsraad en een dorpsraadlid tevens lid van de Klankbordgroep. Deze werkgroep heeft kortgeleden haar opdracht teruggegeven, omdat er volgens haar schrijven onvoldoende consensus is tussen dorpsraad en werkgroep. Het DB van de dorpsraad betreurt dit ingenomen standpunt. Het meningsverschil is het gevolg van de voorwaarden waaronder de dorpsraad medewerking wil ver lenen aan de organisatie van een informatieavond over een AZC met daaraan gekoppeld een enquête. De heren van der Borg en Verstegen belichten uitvoerig de taak van de voorlopige Klankbordgroep. Zij bena drukken de procedures, die gevolgd worden en die uiteindelijk zullen leiden tot een definitieve locatiekeuze. Desgevraagd bevestigen beide heren dat meerdere locaties in beeld zijn. De aanwezigheid van omwonenden van bedrijventerrein Nelissen - van Egteren geeft overduidelijk aan hoe deze zaak bij hen leeft. Een enkeling heeft hierover met de gemeente reeds ge correspondeerd. Op een vraag uit de vergadering bevestigen beide heren 7

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 7