een afgewogen oordeel te komen omtrent plaatsingsmogelijkheid van de diverse attracties. De wegverbreding van de Sparrendreef is in heroverweging genomen door de gemeente. Waarschijnlijk vindt doortrekking en asfaltering plaats tot aan recreatiepark "Pare de Witte Vennen". Ook het fietsverkeer en ver- keersremmende voorzieningen krijgen de gevraagde aandacht. Zo spoedig mogelijk zal na uitwerking van de plannen een informatiebijeenkomst plaatsvinden, waarvoor o.m. dorpsraad, gebruikers Sportpark "de Spar", aanwonenden, "Pare de Witte Vennen", "Paschalis" en "de Wendel" een uitnodiging zullen ontvangen. De dorpsraad zal vertegenwoordigd zijn op de thema-middag op 09/10 in Venray inzake Ouderenhuisvesting. De aandacht wordt gevestigd op de officiële opening van de Open Monu mentendag in het Freulekeshuus op Zaterdag 9 september. De expositie "Graaf en Koel" is toegankelijk van 09/09 tot 29/10. Van de gemeente ontvingen wij de "Gewijzigde Procedures" ten behoeve van uitbreidingsplannen. De opzet is: versnelling van de procedures, door dat de behandeling van zaken nu tegelijkertijd kan plaatsvinden. Vergadering neemt kennis van de agenda's van diverse gemeentelijke commissies. De dorpsraad zal vertegenwoordigd zijn bij de installatie en receptie van de zeerw. heer P. Hoedemaeckers tot Pastoor Administrator van de parochies Oostrum en Castenray. De plechtigheid in Oostrum vindt plaats op Zondag 17 september a.s. Een afgevaardigde van de dorpsraad zal deelnemen aan het overleg op 21 september, georganiseerd door het kerkbestuur. Onderwerp van be spreking is: op welke wijze kunnen wij als parochie de eeuwen-oude Maria- processie in Oostrum nieuw leven in blazen.Diverse verenigingen zijn uit genodigd voor de gedachtenwisseling. Na de kermis 2000 zal het speelterrein aan de Watermolenstraat een inten sieve onderhoudsbeurt ondergaan. Door zelfwerkzaamheid kan de dorps raad een aanzienlijke besparing realiseren. Deze gelden kunnen dan weer gebruikt worden voor andere doeleinden. In 2001 komt Oostrum waarschijnlijk in aanmerking voor de toekenning "Kern met Pit". Hieraan zit een kleine financiële bijdrage verbonden. (ƒ1.000, 00). In het "Dorpsradenoverleg Venray" kreeg de woningbouw op de kerkdor pen de aandacht. Het ziet ernaar uit dat op korte termijn in enkele kernen (Merselo, Leunen) gestart kan worden met de nieuwbouw. Het bestem mingsplan in Oostrum is waarschijnlijk in week 37 bouwrijp. Op 03/11 zal het DB van het Dorpsradenoverleg een gesprek hebben met weth. Kersten over woningbouw op de dorpen. Voorzitter geeft een beknopte samenvatting van de bespreking op 23/08 waarbij gemeente, kerkbestuur en dorpsraad vertegenwoordigd waren. Het 5

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 5