5. Dorpsradenoverleg. 6. Dorpsplein. 7. Oostrums Weekblad. 8. Evaluatie Oostrumse Kermis. 9. Intocht Sinterklaas. 10. Activiteitenkalender. 11. Nieuwe inwoners 12. Rondvraag en sluiting. Verslag van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum dd. 5 september j.l. De vergadering van vanavond werd bijzonder druk bezocht. Dit had onge twijfeld te maken met een tweetal agendapunten nl. Oostrumse Kermis (toelichting door weth. Driessen) en de aanwezigheid van een tweetal afgevaardigden namens de Klankbordgroep AZC, te weten: H. van der Borg (voorzitter) en H. Verstegen (gemeentelijk projectleider AZC). De inwoners van Oostrum hebben zich een aantal jaren geleden via een enquête in meerderheid uitgesproken voor handhaving van de jaarlijkse kermis op het dorpsplein. Bij de herinrichting van het dorpsplein wordt met deze wens dan ook terecht rekening gehouden. Incidenteel is weieens uitgeweken naar het terrein bij de Oude Watermolen; de omstandigheden maakten dit noodzakelijk zoals verleden jaar tijdens de bouw van het ap partementencomplex op het dorpsplein. Voor de dorpsraad stond het vast dat de kermis 2000 weer op het dorpsplein zou plaatsvinden. Een dag of tien voor de kermis bereikte ons andere geluiden. Twijfels werden uitge sproken over de ondergrond en over de beschikbare ruimte.De dorpsraad toonde geen begrip voor deze opvatting, gezien het late tijdstip waarop het kenbaar gemaakt werd. Vandaar dat weth. J. Driesen en mw. Reen op uitnodiging aanwezig zijn om het gemeentelijk standpunt toe te lichten.De wethouder erkent de afspraak dat het dorpsplein ook na herinrichting zal blijven fungeren als kermisterrein met gebruik van een deel van de Mgr. Hanssenstraat. Als verantwoor-delijke wethouder is hij van mening dat er thans nog geen sprake is van een dorpsplein. Het overleg omtrent de herinrichting is nog in volle gang. Het standpunt van de gemeente onder vindt niet ieders begrip. Het wordt als vreemd ervaren dat men nu pas met dit standpunt naar buiten treedt. Dat had ook een aantal maanden eerder gekund, zodat de dorpsraad de inwoners van Oostrum en ondernemers in de dorpskern tijdig hierover had kunnen informeren. Weth. Driessen stelt nadrukkelijk dat B. W. zeer recent vanuit hun verantwoordelijkheid het besluit genomen hebben om dit jaar geen toestemming te geven om het huidige dorpsplein aan te merken als kermisterrein. De vergadering res pecteert uiteraard dit besluit. Toegezegd wordt dat de maatvoering van dorpsplein en Mgr. Hansenstraat opnieuw bekeken wordt om zodoende tot 3

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 3