Parochianen. Op dinsdag 5 september zal ik voor een aantal dagen afwezig zijn. Ook een pastoor moet wel eens op adem komen. Naar ik hoop zal pastoor Te Plate van Oirlo mij dan vervangen. Ik ga niet naar het buitenland, niet de Costa Brava en ook niet naar de Costa del Sol, maar simpelweg naar kasteel Slangenburg bij Doetinchem. 'S morgens zal ik met de monniken van Slangenburg concelebreren, dit steeds voor de intenties van alle parochianen van Oostrum en Castenray. Zogezegd neem ik U allen mee op vacantie. Op vrijdag 15 september zal ik weer terug zijn om 's middags 't huwelijk in te zegenen van Sjoukje Camps en Ruud Smolders. Op zondag 17 september is dan de plechtige installatie van de pastoor. Sommigen zullen misschien zeggen: hij vervult die functie al vanaf 1 febr. dit jaar. Is dat niet een beetje mosterd na de maaltijd? Ik denk 't niet. Het is goed dat we ons allen bezin nen op onze taak. Dit geldt zeker voor de pastoor. Het thema van die dag is: Tot dienstbaarheid geroepen. Voor mijzelf is het een hernieuwde kennisma king met alle Oostrummers en Castenrayers. Het is tevens een bezinning op de betekenis van een pastoor in het nieuwe bestel, de fameuze clustering. Ook voor de parochianen vraagt dit een groot aanpassingsvermogen, zeker voor Oostrum. Vanaf 1932 tot het jaar 2000 heeft Oostrum slechts drie pastoors gehad,te weten: Past.Asselberghs, Past. Thomassen en Past. de Ceuster. Samen zijn ze 68 jaar pastoor geweest met een gemiddelde pastoorsperiode van 22 jaar. Dat betekent voor de parochie een hoge mate van stabiliteit. De past. raakt vergroeid met de parochie en omgekeerd. De mensen raken gewend aan de situatie en van de weeromstuit zijn ze geneigd te denken dat 't zo wel altijd blijven zal. Dat is dus duidelijk niet zo. In de korte periode dat ik hier ben heb ik vastgesteld dat de parochie Oost rum een hoge graad aan innerlijke vitaliteit bezit en een bloeiend vereni gingsleven. Ook leeft hier het bewustzijn dat de parochianen zelf de paro chie op de been moeten houden. De verandering van de situatie zal Oost rum daarom geen kwaad doen. Castenray heeft al 8 jaar ervaring met wisselende vervangingen in de weekends. Zij weten al wat het betekent, geen vaste pastoor meer te hebben. Samen gaan we opgewekt en moedig voort op de ingeslagen weg. Ik hoop dat 17 september hiertoe een bijdrage zal leveren. Uw pastoor: Piet Hoedemaeckers. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- 9

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 9