Dinsdag 22 augustus: 9.00 uur H.Mis. H.Maagd Maria Koningin. Piet Vermeulen en overl. familie, overl. ouders Pingen-Engels. Fam.Vennekens-Verschuren en wederzijdse familie. Donderdag 24 aug.: 9.00 uur H.Mis Voor Wim Daniels, zoon Bert en overl. familie. Fam. Vennekens-Verschuren en wederzijdse familie. o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o- AVONDWAKE in Oostrum Onze parochie heeft vele jaren gebruik mogen maken van de pastorale zorg van Pastoor de Ceuster. Daardoor is de noodzaak voor andere vormen en organisatie van het pastoraat niet aan de orde geweest of was minder nood zakelijk. De situatie in Oostrum is nu zo gewijzigd, dat meerdere parochies moeten samenwerken onder leiding van één pastoor. Hierdoor zal er een groter beroep moeten worden gedaan op de medewerking van de parochia nen zelf. Dit sluit bovendien goed aan bij de groeiende wens van veel men sen om zelf ook een inbreng te hebben in de liturgie ter plaatse. Het kerkbestuur heeft 2 mensen gevraagd de avondwake te verzorgen op de vooravond van een uitvaart of crematie in plaats van een avondmis, zoals voorheen gebruikelijk was. Wat is een avondwake? De avondwake is een fase in het afscheid nemen. Met andere woorden er komen nog meer stappen waarin dat afscheid gestalte krijgt, zoals de uitvaartdienst, de begrafenis, of de crematie en de bijeenkomst na afloop van de begrafenis of crematie. De avondwake is een bezinning, een stilstaan rond dood en leven naar aanleiding van deze overledene. Samen met de familie worden teksten en gebeden gekozen of gemaakt en er wordt gezocht naar muziek, die zo goed mogelijk past bij deze situatie. Om een avondwake een persoonlijk karakter te geven neemt de werkgroep (een of twee perso nen) contact op met de rouwende familie om een beeld te krijgen van de overledene. Dit is niet altijd een gemakkelijke weg op bezoek te gaan bij een familie die getroffen wordt door een vaak onverwacht en pijnlijk overlijden. Je treft bijna altijd een zeer verdrietige familie. Dit gesprek wordt gehouden het liefst de dag na het overlijden, omdat op de eerste dag van het overlijden zoveel andere dringende zaken moeten worden geregeld, dat een rustig gesprek over de avondwake dan bijna niet haalbaar is. De werkgroep in Oostrum heeft er voor gekozen de teksten zoveel als mogelijk is op papier te zetten en er een boekje van te maken, zodat je het nog eens kunt nalezen; soms gebeurt er zoveel tegelijk in die dagen, dat je 3

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 3