nemen. Ongetwijfeld een belangrijke maar zeker geen dankbare taak Wij zullen de gemeente verzoeken enkele beplantingen langs de trottoirs een snoeibeurt te geven. In het nieuwe bestemmingsplan zijn nog geen activiteiten waar te nemen. Bij navraag blijkt dat er sprake is van vertraging in de afgifte van de nood zakelijke provinciale vergunningen inzake het bouwrijp maken van het perceel. Naar verwachting zullen in week 37 medio september 2000 de vereiste vergunningen beschikbaar komen. Op 21 juni a.s. zal o.m. de achterstand in de woningbouw op de kerk dorpen onderwerp van bespreking zijn tussen het Dorpsradenoverleg Venray en de gemeente. Wederom zal de aandacht gevestigd worden op de problematiek rond het St. Elisabethziekenhuis. Omtrent de uitvoering van de herinrichting pleintje hoek Geysterseweg Mgr. Hanssenstraat bereiken ons regelmatig positieve reacties. Voorzitter spreekt een woord van dank aan het adres van tuinaanleg Toon van Soest voor de geslaagde uitvoering. Tezijnertijd zal nog de door de ge meente beschikbaar gestelde plaquette worden aangebracht. Het ligt in de bedoeling hieraan een feestelijk tintje te geven. Gedacht wordt dit te combineren met de opening van het carnavalsseizoen. Een werkgroep zal hierover overleg plegen met de carnavalsvereniging. De suggestie wordt gedaan hierbij ook mw. Liesbeth Peters - Rutten (ontwerpster van het Bolwerk) te betrekken. Omtrent herinrichting dorpsplein is thans niets te melden. Wij leiden hieruit af dat het geplande vervolggesprek tussen gemeente en kerkbestuur nog moet plaatsvinden. Op basis van de huidige gegevens komen wij tot de conclusie dat het boekjaar 2000 van £t Oostrums Weekblad zal worden afgesloten met een aanzienlijk nadelig saldo. Omdat dit een onhoudbare en onverantwoorde situatie is, heeft een werkgroep naar mogelijkheden gezocht om hieraan een halt toe te roepen. Duidelijk is dat aan een tariefsverhoging niet te ontkomen valt zowel ten aanzien van abonnementen alsook ten aanzien van de vaste bijdragen door verenigingen en instellingen en advertenties. Voorstellen hieromtrent volgen zo spoedig mogelijk. De vraag werpt zich op of 't Oostrums Weekblad nog wel levensvatbaar is. Uitgangspunt blijft dat er sprake moet blijven van een goed kwalitatief blad. Ruim 25 jaar geleden is dit blad in het leven geroepen als informatieblad richting inwo ners, maar ook als een blad van en voor de verenigingen. Inmiddels is op informatiegebied veel veranderd. De vraag dringt zich dan ook op wij moeten blijven streven naar handhaven van een medium, dat kennelijk niet meer in een behoefte voorziet. Ook andere communicatie- en informatiemogelijkheden zijn thans in allerlei vormen aanwezig. Om de opmaakkosten te beperken zal de redactie verzoeken om de kopij indien mogelijk op diskette aan te leveren. 7

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 7