situering is zodanig dat er sprake is van "zichtlocaties". Naast vestiging van bedrijven in de perifere detailhandel is o.m. voorzien in de aanleg van een LPG -tankstation en nabij de A- 73 mogelijk een discotheek. In de hoek Henri Dunantstraat/ Oirloseweg zijn op termijn kantoorvestigingen gepland vanwege de ligging nabij het NS- Station. Kennisgenomen wordt van het beleidsplan Sanering Ongezuiverde Lozin gen. Dit plan ligt ter inzage voor belangstellenden bij het secretariaat van de dorpsraad. De Oostrumse Kermis is dit jaar van Zaterdag 9 september tot en met Dinsdag 12 september. De kermisattracties zijn zoals gebruikelijk. Publicatie hiervan met tarieven vindt plaats in de week voorafgaand aan de kermis. De Dorpsraad Oostrum is de door de gemeente uitgenodigd een lid af te vaardigen in een te vormen Klankbordgroep AZC. Deze voorlopige klankbordgroep zal functioneren tot er een definitieve locatie voor het AZC (Asielzoekerscentrum) bekend is (uiterlijk eind van dit jaar). Dit ver zoek is aanleiding tot een intensieve en openhartige gedachtenwisseling. Meermalen is de dorpsraad door inwoners benaderd naar aanleiding van het op volle toeren draaiende geruchtencircuit omtrent de vestiging van een AZC. U allen heeft hierover inmiddels voldoende kunnen lezen in de pers. Ook aan ons werd bevestigd dat nog geen definitief besluit genomen is. De gemeenteraad zal eerst de zogenaamde "randvoorwaarden" moeten vaststellen. De binnengekomen reacties (mondeling/schriftelijk) beperken zich in hoofdzaak tot Vestiging van een AZC voor 375 personen is veel te groot voor Oostrum met een inwoneraantal van afgerond 1950 inwoners. Een dergelijk kleine gemeenschap kan zo'n groep niet opnemen. Oostrum is reeds in ruime mate voorzien met instellingen zoals een TBS- Kliniek, de verslavings- en ontwennningskliniek "St. Paschalis", de Wendel (voorheen Nieuw Spraelant). De op handen zijnde vestiging van 2 gezinnen (20 personen) via de COA in het woongedeelte van het pand Stationsweg 130 (voorheen A. Jans- Verheggen Dit betreft reacties van personen die min of meer afwijzend staan tegen over een dergelijke vestiging. Anderzijds zijn er ook reacties in de zin van het behoort tot ieders taak open te staan voor "de mens in nood". Helaas blijkt in de praktijk een open en onbevooroordeelde gedachtenwisseling over het onderwerp AZC voor velen heel moeilijk. Veelal is er sprake van een subjectieve benadering. Het "geen zicht hebben op met wat voor soort vluchtelingen men te maken heeft/krijgtzal hieraan ongetwijfeld debet zijn. De dorpsraad is van mening dat het een goede zaak is als zij vertegenwoordigd is in de Klankbordgroep. Besloten wordt dat mw. Maria van de Boogaard- van Asseldonk, Binnenhof 2 deze taak op zich zal 5

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 5