Verliezers Poule C Verliezers Poule D 9) nr.3pouleA 10) nr.4 poule B 11) nr.3 poule C 12) nr.4 poule D 13) nr.4 poule A 14) nr.3 poule B 15) nr.4 poule C 16) nr.3 poule D Reglement Ministratenvoetbaltoernooi 2000. Een team bestaat uit 4 spelers en een doelverdediger. Het aantal wissel spelers is onbeperkt. Iedere speler mag slechts voor één team uitkomen. Spelers mogen op ieder moment gewisseld worden. De wisselspeler betreedt het veld nadat de te vervangen speler het veld heeft verlaten. Er wordt op "eigen" speelhelft gewisseld, daar waar de zijlijn en de middellijn elkaar raken en aan die zijde van het veld waar ook de wisselspelers staan. De doelverdediger mag de bal binnen het doelgebied op elke manier spelen behalve uit de hand wegtrappen. Wanneer de doelverdediger de bal gevangen heeft welke het laatst door de tegenstander aangeraakt is, dan moet de doelverdediger de bal binnen 3 seconden vanuit zijn doel gebied in het spel brengen. Een doelverdediger die de bal vangt, deze vervolgens op de grond legt, en dan in het doel trapt, scoort daarmee een doelpunt. Is de bal de zijlijn gepasseerd, dan hervat de tegenstander het spel met een intrap, die binnen 3 seconden moet hebben plaatsgevonden. Lichamelijk contact en slidings zijn niet toegestaan. Er mag vanaf het gehele veld op doel worden geschoten. Overtredingen binnen het doelgebied kunnen worden bestraft met een strafschop, te nemen op de rand van het doelgebied, of met een vrije trap, te nemen op een afstand van 3 meter buiten het doelgebied. Alle vrije trappen, intrappen, uitworpen van de doelverdediger en hoek schoppen dienen binnen 3 seconden te worden genomen na vrijgave door de scheidsrechter. Alle vrije trappen zijn direct m.u.v. intrap en doeltrap. Terugspelen op de doelverdediger is toegestaan. De doelverdediger mag dan echter de bal niet oppakken. De doelverdediger kan door middel van gooien nooit scoren. De afstand bij vrije trappen etc. dient minimaal 3 meter te bedragen. Spelbederf wordt bestraft met een vrije trap op 10 meter afstand van het doel. Straffen zijn: vrije trap, strafschop, 2 minuten straftijd, bij herhaling 5 minu ten straftijd en definitieve verwijdering van de overtreder. Een speler die door de scheidsrechter definitief van het speelveld is verwijderd, is van verdere deelname aan het toernooi uitgesloten. 19

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 19