(veelal agrarische) inwoners en de sympathieke medewerking van hr. G. Lucassen (Geysteren) van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray kregen wij de beschikking over een tiental "veldnamen". Interessante informatie vonden wij ook in het boekwerk (1898): "Publication de la Société Historique et Archéologie dans Le Duché de Limbourg" ons beschikbaar gesteld door een Oostrumse inwoner. De vergadering komt unaniem tot het volgende voorstel: de Gunenbeek. De oude benaming van de Oostrumse beek (1660) is Ghünenbeek. Om practische redenen preferen wij de schrijfwijze in een moderne versie. In ons voorstel zal de straat lopend langs de beek deze benaming krijgen. de Horik. Ook thans nog een algemeen gangbare perceelsaanduiding in deze "wijk". Deze schrijfwijze komt reeds voor in 1521 en ook in 1828. In de volksmond is thans sprake van "den Hork ofwel den Horck Wij geven de voorkeur aan de oorspronkelijke spelling. De straatligging benadert de huidige perceelsgrens. Eijckenhof. Ook thans in Oostrum nog gangbare benaming van een na burig perceel. In ons voorstel zal een straat gelegen in de binnenring deze benaming gaan dragen. Het Gevlecht. Een oude perceelsbenaming die voorkomt middenin de nieuwe "wijk". Ons voorstel voor deze straatnaamgeving beoogt deze namen te behoeden voor vergetelheid. De overige namen bewaren we voor fase 2. Vanzelfsprekend zien wij de reactie van B W met belang stelling tegemoet. Op woensdagavond 12 april zal de dorpsraad op uitnodiging een excursie maken naar Intratuin Venray. Eerstvolgende vergadering Dinsdag 9 mei in zaal de Karklingel in Oostrum. OUD IJZERACTIE V.V.O. Zaterdag 13 mei vanaf 10.00 uur komen de voetballers van V.V.O. weer langs om uw oud ijzer op te halen. Zet uw oud ijzer voor 10.00 uur aan de straat svp. Denkt u eraan dat we geen oude Koelkasten, Diepvriezers, Accu's etc. mee kunnen nemen. Indien U erg zwaar materiaal hebt, of het materiaal niet aan de weg kunt zetten, graag even contact opnemen met: Herman Lenssen tel. 588673 of Marcel Linders tel. 510614 Namens V.V.O. alvast bedankt 7

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 7