Omtrent de herinrichting van het speelveld bij de Oude Watermolen vindt een dezer dagen overleg plaats. Het speelterrein van Broekhuizenstraat is nagenoeg in orde. Vernomen wordt dat inmiddels de eerste gesprekken met aspirantkopers in de particuliere sector hebben plaatsgevonden. Elke gegadigde krijgt 3 dagen bedenktijd. Zo gaat men de rij af tot de 8 beschikbare kavels zijn toegewezen. Niet onmogelijk dat de ondergrond extra speciale bouwkun dige voorzieningen noodzakelijk maakt. Hopelijk komt er schot in de plannen. De dorpsraad zal aandringen op een gesprek met de gemeente in verband met de herinrichting van de Sparrendreef. In de vergadering van het Dorpsradenoverleg Venray kwam de invoering van 30 km en 60 km zones op de kerkdorpen ter sprake. Ook in sommige buitengebieden zal sprake zijn van een aangepaste maximumsnelheid. De invulling van ontstane vacatures in enkele dorpsraden verloopt moei zaam, vooral voor bepaalde functies. De herinrichting hoek Geysterseweg/ Mgr. Hanssenstraat is vrijwel gereed. De werkzaamheden hadden een vlot verloop. De gastvrije ontvangst (koffie, frisdrank) door omwonenden wordt onzerzijds gewaardeerd. Het "bolwerk" is herplaatstDe door B W toegezegde plaquette moet nog aangebracht worden. Overleg hierover vindt plaats. Het overleg over de herinrichting van het dorpsplein is in volle gang. Op 28 maart namen kerkbestuur, dorpsraad en "Wonen Venray" deel aan dit overleg. Het eerste conceptplan is gereed. Op 26 april vindt een ver- volgbijeenkomst plaats. Zodra het plan wat concreter wordt, zal een infor matiebijeenkomst voor belangstellenden worden belegd. Het is zeker niet de bedoeling dat het dorpsplein een alternatieve parkeerbestemming krijgt. Incidenteel is deze bestemming mogelijk. Zowel kerkbestuur als dorpsraad zijn terughoudend in deze. Of het dorpsplein gebruiksklaar is met de Oostrumse kermis is twijfelachtig. Met NLW- Bedrijven vindt nog overleg plaats om te komen tot voorstellen, die moeten leiden tot een aanzienlijke kostenbesparing bij de opmaak van 't Oostrums Weekblad. Het ziet ernaar uit dat aanbieders van kopij worden uitgenodigd tot: de kopij via diskette aan te leveren en ter kennisname van redactie een "print/uitdraai" bijvoegen. Afgaand op het huidige aanbod be staat de indruk dat ruim 80% per diskette kan worden aangeleverd. De redactie zal informatie inwinnen welke versie bruikbaar is. Een werk groep wordt samengesteld, die als opdracht meekrijgt een zodanige be groting op te stellen dat het huidige exploitatieverlies tot het verleden gaat behoren. Met een aanpassing van tarieven zowel van advertenties, ver- enigingsbijdragen en abonnementen moet rekening worden gehouden. Op uitnodiging van de gemeente heeft de dorpsraad zich gebogen over het verzoek om een voorstel te doen voor 4 straatnamen in het toekom stige bestemmingsplan. Dankzij mondelinge informatie van Oostrumse 5

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 5