Oostrum 5 - Venray 14 4-2(3-1) Ook in de 2e derby tegen Venray was Oostrum een maatje te groot voor dit Venray. In de uitwedstrijd was dit gezien het spel al duidelijk maar toen liet de Oostrumse ploeg heel lang onduidelijkheid bestaan over wie de punten ging halen. Deze morgen was dat sneller beslist. De Oostrumse ploeg was danig gewijzigd door de vele afzeggingen maar hierdoor kon het publiek weer eens genieten van de kunsten van bijv. Jan Janssen. Toch geen onbe kende op de Oostrumse velden. Oostrum was vanaf het beginsignaal beter, maar het natte en gladde veld zorgde ervoor dat combineren lastig was om dat de bal vaak veel snelheid kreeg op de natte onderbodem. Venray werd meteen aangepakt en het spel speelde zich dan ook hoofdzakelijk af op de Venrayse helft van het veld. ledereen was dan ook verrast dat het Venray was dat de score opende. Een dwarrelschot belandde net onder de lat in het Oostrumse doel en de 0-1 was een feit. Oostrum liet zich echter niet uit het veld slaan en bleef Venray terugdringen. Het wachten was op de gelijkmaker en die viel dan ook. A. Hogeboom zette M. Lenssen vrij voor het doel en dat is meestal kassa. Nu ook, 1-1. Hierna drukte Oostrum door en vielen er ga ten in de Venrayse defensie. Nu werd H. Kessels vrij gespeeld en deze kon alleen gestopt worden door een overtreding. Aangezien dit binnen de zestien was kreeg Oostrum een pingel die door A. Stam onberispelijk werd binnen geschoten. Venray was nu al rijp voor de genadeklap en Oostrum deelde de ze nog voor de rust uit. M. Lenssen sneed weer eens door de defensie en hij zag dat H. Kessels mee was opgerukt. De voorzet werd door laatstgenoem de binnen gegleden en dat was 3-1. Na de rust hetzelfde beeld maar Oost rum verzuimde op jacht te gaan naar een monsterscore. Sterker nog, Venray strafte Oostrums geklungel op het middenveld en defensie genadeloos af en het was zowaar 3-2. Weer een wedstrijd? Nee want uit de eerste de beste tegenaanval schoot H. Kessels (na voorbereidend werk van M. Lenssen) de Venrayse hoop bijna letterlijk aan flarden, 4-2. Hierna werd het grimmiger want enkele Venraynaren konden wat moeilijk omgaan met deze stand. Gevolg was dat er pittig geschoffeld werd met als uitschieter de doodschop op de doorgebroken M. Lenssen. In plaats van (donker)rood werd er slechts geel gegeven door de scheidsrechter die deze morgen niet altijd even geluk kig floot. Maar ja ook hij snakt misschien naar het einde van de competitie. Kansen werden hierna niet meer verzilverd (ze waren er wel hoor) en 4-2 was de laatste uitslag in het seizoen 1999-2000. Een seizoen waarin Oost rum tot op de voorlaatste speeldag kans maakte op de titel. Een prestatie waar vooraf (bij het zien van de indeling) niet op was gerekend. Top 2 was favoriet en maakte dit waar met het winnen van de titel al ging het moeiza mer dan verwacht. Oostrum wordt uiteindelijk 2e met 48 punten. Er werd 60 keer gescoord en er vlogen 22 ballen bij Th. Kessels om de oren, een gemiddelde van een per wedstrijd en hiermee is hij de minst gepasseerde van onze klasse. De 48 punten werden gehaald met 15 overwinningen, 21

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 21