staan. In 1998 nam de kapel met succes deel aan het WMC voor blaas kapellen. In de heuvelklasse werd een mooie eerste prijs behaald. Vanaf 22.00 uur zal blaaskapel De Gendergalm uit Veldhoven het podium betreden. Vorig jaar zorgden zij met hun muziek en zang voor een geweldige sfeer. De kapel is opgericht in 1960 en staat sinds 13 jaar o.l.v. Henri Coppens. De Gendergalm bestaat uit 22 personen, waaronder een zanger en zangeres. Men heeft een zeer breed repertoire, maar muziek uit Bohemen en Moravië voert de boventoon, aangevuld met het modernere genre. De kapel heeft door de jaren heen al diverse optredens in het buiten land verzorgd, o.a. in Duitsland, Tsjechië, Polen en Oostenrijk. Evenals vorig jaar zullen er op deze avond weer houtzaagwedstrijden plaatsvinden. Meer dan 20 teams zullen de strijd aanbinden met elkaar. Dit beloofd ook nu weer een schitterend spektakel te worden. Op deze Beierse Avond mogen natuurlijk de pullen bier en de braadworsten niet ontbreken. Om deze avond nog meer sfeer te geven zou de organisatie het zeer op prijs stellen als de bezoekers en de teams voor het zagen zoveel mogelijk in aangepaste kleding verschijnen. Denk hierbij aan de lederhose en de geruite blouse. De presentatie van de avond is ook dit jaar weer in de vertrouwde handen van Peter Van Els. Op zeer ludieke wijze weet hij het publiek, de zaagteams, en de muzikanten te bespelen, en zodoende een prachtige sfeer te creëren. De toegang tot deze avond is geheel gratis. Tot ziens op zaterdag 15 april in Café Zaal de Karklingel te Oostrum. -o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o 21

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 21