Verslag van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum van Dinsdag 14 december 1999. Namens de Dorpsraad zal Henk Valckx toetreden tot het bestuur van de Stg. Gemeenschapshuis Oostrum. De heruitgave van Oostrums Wegwijzer is wederom positief ontvangen. De aanduiding "1999" wordt als enigszins verwarrend ervaren, duidelijker was "1999/2000" geweest. Een suggestie die wordt meegenomen voor de eerstvolgende heruitgave. Aan enkele kleine onvolkomenheden is niet te ontkomen zoals een onjuist telefoonnummer, recente wijzigingen in bestuurssamenstelling. Tijdens de jaarlijkse sinterklaasrondgang is huis - aan-huis een exemplaar gratis aangeboden. Een gebaar dat zeer gewaar deerd werd. De organisatie rond de Aostrumse Revue loopt naar wens. Meerdere voorstellingen zijn reeds uitverkocht. Omtrent plaatsbepaling van millenniumboom in Oostrum vindt overleg plaats met de gemeente. In week 16 t/m 22 zal komend jaar wederom de mobiele skate-baan in Oostrum geplaatst worden op het basketbalveld bij de Oude Watermolen. In week 49 zal een aanvang gemaakt worden met de aanvang van werk zaamheden ingevolge het speelruimteplan. Er wordt naar gestreefd om voor de zomervakantie alles gebruiksklaar te hebben. In het bestemmingsplan Oostrum worden 24 bouwkavels uitgegeven, waarvan 15 kavels via projectmatige bouw te realiseren door Raedts Bouwbedrijf bv. Oostrum (9 kavels) en door bouwbedrijf Th. Teunissen b.v. Ysselsteyn (6 kavels) gesitueerd langs de Oostrumse Beek. Er resteren 9 kavels voor particuliere bouw, waarvan 8 kavels in aanmerking komen voor verloting. Deze verloting vindt hedenavond plaats op het gemeente huis. Hiervoor bestaat grote belangstelling: plm. 60 autochtonen en 67 allochtonen. Destijds is aangedrongen gezien de vraag op een grotere toedeling particuliere bouwkavels. De dorpsraad heeft de beschikking gekregen over een ruim aanbod speel toestellen afkomstig van de luchthaven "Laarbrück". De toestellen verke ren in goede staat. Kleinere reparaties en onderhoud worden nog uitge voerd. Hier is sprake van een uniek aanbod. Inmiddels is met de gemeen te contact opgenomen omtrent plaatsing op meerdere locaties ter vervan ging van bestaande speeltoestellen of uitbreiding. Regelmatig contact vindt plaats met Synthese betreffende een jongeren project in o.m. Oostrum. Op 20/01 is een bijeenkomst gepland specifiek voor Oostrum. De beoogde leetijdsgroep ligt van 12 tot 17 jaar mogelijk uitlopend tot 20 jaar. Vanzelfsprekend dat binnen deze leeftijdsgroepen van "groepsindeling" sprake zal zijn. Evenals het dorpsradenoverleg zijn wij voorstander van handhaven van stembureau's op alle woonkernen ook in de kleine kernen zoals Veulen, 3

Oostrum's Weekblad | 2000 | | pagina 3