De inventarisatie van de fiets- en wandelroutes lopend door Oostrum heeft als resultaat opgeleverd dat niet volstaan kan worden met het aanbrengen van enkele correcties. Een algehele herziening van de routebeschrijving lijkt wenselijk. De plaatselijke VVV is hiervan op de hoogte gesteld. Kermis 1999 is tot ieders tevredenheid verlopen. Alleen de visboer was wat minder enthousiast over zijn plaats op het tijdelijke kermisterrein. Hij staat liever in de dorpskern bij de cafés Ongetwijfeld heeft het prach tige (na)zomerweer bevorderlijk gewerkt op een bezoek aan de jaarlijkse kermis. Ook in de komende jaren is voorzien in handhaving van het aantal 12) attracties Punt van overweging is variatie aan te brengen in de attracties door invoering van een rouleersysteem. Op uitnodiging van de gemeente vond op 4 oktober j.l. een bespreking plaats over de herinrichting van het dorpsplein. Namens Oostrum waren enkele afgevaardigden van kerkbestuur en dorpsraad hierbij aanwezig en de werkgroep, die destijds betrokken was bij de renovatie Mgr. Hanssenstraat. In eerste instantie zijn de voorstellen teleurstellend te noemen. Vanuit Oostrum is benadrukt dat de herinrichting van het dorpsplein een onderdeel vormt van de renovatie van de dorpskern. In 1997 is met de Mgr. Hanssenstraat hiervoor een eerste en geslaagde aanvang gemaakt. Naar onze mening maakt de nieuwbouw van het wozoco-complex, dorpsplein en omgeving kerkgebouw deel uit van het totaalplan. Over en weer vindt uitwisseling van standpunten plaats, waaruit geconcludeerd kan worden dat de communicatie beter had gekund. Besloten werd dat op korte termijn een vervolggesprek zal plaatsvinden 25 oktober Van gedachten gewisseld wordt over de herinrichting hoek Geysterseweg/ Mgr. Hanssenstraat en plaatsing van het Mariabeeld, dat thans op het St. Annaterrein staat. Van de gemeente ontvingen wij kopieën van de ingediende bezwaarschriften 4 stuks) op het ingediende plan vergezeld van een begeleidende brief. Voor haar besluitvorming en beoordeling vindt de gemeente het van belang dat er voldoende draag vlak aanwezig is. Het advies luidt om een zorgvuldig traject van inspraak en informatie te volgen. De dorpsraad ervaart deze reactie als vreemd. Immers, alle vergaderingen van de dorpsraad zijn openbaar. Meermalen is dit punt onderwerp van bespreking geweest en in 't Oostrums Week blad kan men kennis van de verslaglegging. Besloten wordt het verloop van de voorstellen van de vergadering van 25 oktober af te wachten en afhankelijk daarvan een standpunt te bepalen. De aandacht wordt erop gevestigd dat het van belang is dat het plan snel afgerond wordt, omdat thans financiering kan geschieden uit het dorpenfonds. Voor 31 decem ber moet een begroting zijn ingediend. Wij zullen bij de gemeente navraag doen of er al iets bekend is over de 5

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 5