Korte beschrijving WEGPIRATEN Een klucht in drie bedrijven, door Bert Hagen Nol Oudewaard, een vrijgezel, heeft een oud buitenhuis ge kocht en omgebouwd tot landelijk hotelletje genaamd 'Dennen- rust'. Aangezien de klanten op zich laten wachten, is hij ge dwongen om de mondige, maar goedkope Bastiaan (student met-vakantie) als kelner in dienst te nemen. Dan maken de eerste gasten hun entree: de familie Bolman. Hein is des dui vels! Hij heeft zojuist een aanrijding gehad met een poenig heerschap. Volgens Hein, diens schuld, natuurlijk! Hein's stem ming daalt helemaal onder nul, als hij hoort, dat de veroorzaker van het ellendige begin van zijn vakantie, ene heer Pierre Stof fel, met ega, schoonzuster en slome zoon, eveneens zijn intrek zal nemen in Dennenrust. Hij wil op staande voet weer vertrek ken! Met vereende krachten trachten ze hem om te praten, want weggaan zou immers een enorme strop voor Nol beteke nen. Tja, maar wat als die heer Stoffel straks verschijnt en Hein hier ziet, die hij op zijn beurt als schuldig aan de botsing be schouwt en met wie hij vlammende ruzie heeft gehad? Zal die dan niet op slag rechtsomkeert maken? Dan heeft Bastiaan een gek en gedurft planLaat Hein zich ompraten? En zal het werken? Even later verschijnt de familie Stoffel. Zullen de twee families naast er een rustige vakantie van kunnen maken of blijkt het hotel te klein? Volgorde van de bedrijven Het is zomer. Eerste bedrijf: een zonnige namiddag in juni Tweede bedrijf: een dag later, 's morgens Derde bedrijf: 1 e tafereel: een dag later, 4 uur in de morgen 2e tafereel: zelfde morgen, rond 9 uur 27

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 27