8. Rondvraag. 9. Sluiting. Verslag van de openbare vergadering van de dorpsraad Oostrum van 7 september J.I.: Betreurd wordt dat wij nog steeds het ontwerpplan van het dorpsplein niet ontvangen hebben. Thans is de toezegging verkregen dat voor het eind van de maand september zowel dorpsraad als kerkbestuur een uitnodi ging zullen ontvangen om hierover met gemeente van gedachten te wis selen. Hierna zal een informatie-bijeenkomst voor belangstellenden wor den belegd. Verslag wordt uitgebracht door secretaris n.a.v. een gesprek met de afd. Woondiensten van Wonen VenrayOnderwerp van bespreking vormde de "eigen huurwoning". Intern zal bekeken worden om alsnog enkele als "eigen huurwoning aangemerkte seniorenwoningen weer in de cate gorie "verhuur" onder te brengen om aspirant huurders terwille te zijn. Onderwerp van studie is het aanbieden van een totaalpakket aan huur ders van woningen. Dit pakket zal o.m. bestaan uit: een aanvullende fi nanciering om toch in aanmerking te komen voor een eigen huurwoning als er onvoldoende eigen middelen beschikbaar zijn, een verzekerings pakket, huurovereenkomsten met vaste huurbedragen voor 5 of 10 jaar. Aan dit laatste hangt uiteraard een prijskaartje. Samen met de Stg. Boncura zal bekeken worden om aan de bewoners van het inbouw zijnde wozoco-complex een zorgpakket aan te bieden. Hieromtrent zullen de toekomstige bewoners tijdig geïnformeerd worden. Van gemeente ontvingen wij een omschrijving wat precies onder "autochtoniteit" dient te worden verstaan. Particulieren en bedrijven in het buitengbied zullen telefonisch benaderd worden omtrent rioolaansluiting en de hieruit voortvloeiende kosten. In het kader van de invulling van het Integraal Veiligheidsbeleid zal ook in Oostrum een bijeenkomst plaatsvinden, waarvoor een aantal personen zal worden uitgenodigd. De dorpsraad zal vertegenwoordigd zijn op de Open Monumentendag 1999 op 11 september op het St. Annaterrein in Venray. Het thema is dit maal: Monumentaal Groen. De aandacht wordt gevestigd op de doelstelling van het Gehandicapten Platform Venray. Folders zijn o.a. op gemeentehuis verkrijgbaar. De dorpsraad zal vertegenwoordigd zijn op 9 september als weth. Mr. J. Houba de eerste spade in de grond zal steken als start van de werk zaamheden aan het nieuwe sportpark aan de "Sparrendreef Ook op Zondag 25 september zal de dorpsraad acte de présence geven bij gelegenheid van de feestelijke viering van het 25 - jarig Pastoorschap van pastoor J. de Ceuster. 3

Oostrum's Weekblad | 1999 | | pagina 3